Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Idén érettségizők:mi volt a...

Idén érettségizők:mi volt a véleményetek a német érettségiről?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Idén tettem előrehozott érettségit (2 évvel előbb) és én nagyon könnyűnek éreztem az előző évekhez képest. Viszont elég megosztó véleményeket hallottam már. Csak kíváncsiságképp: szerintetek milyen volt? Hogy sikerült a javítókulcs alapján? :)

(Nekem 5 pont minusz +ha a levélben volt hiba)



2016. máj. 8. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is most voltam, szerintem is nagyon könnyű volt.

A szövegértést több mint fél órával hamarabb befejeztem, hallgatásban is elsőre érthető volt minden, egyedül a nyelvhelyesség volt furcsa, átnéztünk órán pár régebbi feladatsort, de ezek mintha új típusú feladatok lettek volna.

A megoldókulcs alapján 1 hibám lett, plusz a nyelvhelyességben talán szintén 1-2, erre sajnos nem emlékszem miket írtam, de összesen szerintem simán lehet 90 % felett:)

Nálunk akik nem előrehozottat tettek (szóval az én évfolyamon), mind azt mondták, hogy nagyon jól sikerült, a 11.-eseket sajnos nem tudom, de ők is idő előtt befejezték, ahogy láttam, túl nehéz nekik sem lehetett.:)

2016. máj. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az idei német középszintű érettségi mind a 4 összetevője nagyon könnyű volt. Összehasonlítva a tavalyival: különösen a hallásértési szövegek voltak nagyon nehezek. Az elsőben pályaudvari hangosbemondó szövegek voltak háttérzajjal, a valóságnak megfelelően kis visszhanggal, torzítással, illetve telefonmondák, szintén nem túl érthető közegben.

A második szövegben borzasztó gyorsan beszélt a felmondó, és a szöveg sem hétköznapi volt (az első email). A harmadik, ha jól emlékszem II. Vilmos élete, uralkodása, stb. az előzőtől könnyebb volt, viszont a hozzátartozó kérdések beugratósak voltak.

Szerencsések voltak az idén érettségizők!!!

2016. máj. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!