Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elorehozott erettsegi?

Elorehozott erettsegi?

Figyelt kérdés

Olvastam olyat hogy a nyelvi erettsegiket elore lehet hozni, meg azt is hogy csak a majus-juniusi vizsgaudoszakban. Ez igaz?

Szeretnek egy olyan nyelvbol erettsegit tenni amit iskolan kivul tanulok es az iskolaban sem oktatjak.

Az lehetseges lenne hogy az oktoberi vizsgaszezonban letennem a kozepszintet es nem kellene vele meg egy evet varnom? Most 10es vagyok akkor 11es leszek.

Elore koszonom:)



2016. máj. 10. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Ha jól értettem akkor te olyanból szeretnél érettségizni amire a te,saját iskoladban nem kapsz jegyet.Na most ez nem tudom hogy működik,de szerintem 2 év végi jegy kell ahoz hogy te le tudj 3rettségizni valamiből.

Ilyen pl az infó hogyha te most szerettel volna erettsegizni akkor neked osztalyozo vizsgat kell tenned ,mert 2 év vegi jegy kell.

De nem vagyok benne biztos

Remelem segitettem

2016. máj. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel tisztaban voltam, hogy kell osztalyozo.

A kerdes az lenne, hogy tehetek e olyan targybol az oktoberi szezonban elorehozott erettsegit amit az iskolaban nem tanulok es meg raadasul nem is tanitanak?

2016. máj. 10. 17:36
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Nem
2016. máj. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem két év anyagából kell osztályozó vizsga. Amennyi a te iskoládban elő van írva. (Mondjuk 2. idegen nyelvre.) Ha nincs olyan szakos tanár, akkor vendégtanulóként másik iskolában.

Októberben semmiből nincs előrehozott.

2016. máj. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Én is úgy tudom, hogy ősszel nincs előrehozott, viszont ha VÁLASZTOTTKÉNT akarsz valamiből érettségizni, akkor nem kell belőle osztályzat, én úgy tudom. Csak akkor, ha KÖTELEZŐKÉNT érettségiznél belőle.
2016. júl. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

A második felét igen rosszul tudod.

Esetleg azzal kevered össze, hogy ha olyat választ, aminek a tanulását már befejezte, ami jelenleg az informatika, akkor nem kell osztályozóvizsga az előrehozotthoz, mert már megvan a szükséges osztályzata.

2016. júl. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Először is keress egy olyan iskolát, ahol oktatják az adott tárgyat! Írj - vagy ha kiskorú vagy írass a szüleiddel - a jelenlegi iskolaigazgatódnak egy kérvényt, hogy vendégtanulói jogviszonyt szeretnél annál az iskolánál, hogy letehesd az érettségit! Az ő feladata, hogy felvegye a kapcsolatot az adott iskolával. Aztán annál az iskolánál kell letenned az osztályozóvizsgákat, és az érettségit is ők állítják ki!

(Másik - elvileg logikus - lehetőség, hogy kifizeted, mert olyankor nem kell osztályozóvizsga, de ez (elsősorban) azokra vonatkozik, akiknek már nincs tanulói jogviszonyuk. Ilyenkor a kormányhivatalban kell jelentkezni.)

2016. júl. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előrehozott érettségiről szól a kérdés.
2016. júl. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!