Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német tanárnő meg akar...

A német tanárnő meg akar húzni a 2. félévben. Valaki segítene nekem?

Figyelt kérdés

Bemutatót kell írnom egy adott témáról. Én megírtam magyarul, de sajnos csak az idén jöttem magyarországra és eddig az én otthonomban nem volt német oktatás. Ezért nem tudtam még kellőképpen felzárkózni. Kaptam egy utolsó esélyt, hogy javíthassak de sajnos nem tudom megírni és nincs aki segítsen. Nagyon kétségbe vagyok esve. Kérlek szépen segítsetek!Ezt a szöveget kéne lefordítanom németre:


Manapság az emberek élete csak az elektonika körül forog. A telefonok, számítógépek, laptopok, különböző háztartási képek, mind-mind az életünk fontos részévé váltak.


Számítógépeket használunk a tanuláshoz, a szórakozáshoz, a munkánkhoz és még sok más egyébbhez. Különböző programok segítségével lehetőségünk nyílt a gyorasabb és pontosabb munka elvégzésére. Igaz, hogy a számítógépeknek sok előnyük van, de sajnos ahány előny, annyi hátrány. Elveszi az ember szabadidejét, rontja a szemet és esetenként, különböző egészségügyi problémák is felléphetnek miatta, mint például a gerincferdülés.


A háztartási gépek is könnyítik a mindennapjainkat. A mosógép és mosogatógép mos helyettünk, a porszívó felszívja a port és nem kell szőnyeget súroljunk mint régen, stb.


Igaz, hogy az elektronika manapság sokaknak gondot okoz, de ez a nehézség könnyen leküzdhető, és így a hasznunkra válhat a mindennapi életben a gépek használata.



2016. máj. 15. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:

De ha más írja meg helyetted, akkor mitől fogsz feljavulni a többiekhez? Mi a célod? Előbb-utóbb magadra kell szedned annyi tudást, amivel legalább az elégséges szintet megütöd.

Ha megpróbálod lefordítani németre, kijavítom neked, így te is tanulhatsz.

2016. máj. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bizony megteheti.
2016. máj. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Heutzutage dreht sich das Leben der menschen fast nur um die Elektronik. Die Telefone, PC-s, Laptops, verschiedene Haushaltsmaschinen sind alle ein wichtiger Teil unseres Lebens geworden-
2016. dec. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Zum Lernen, zur Unterhaltung benutzen wir PC-s, zur Arbeit, und noch zu vielen anderen Sachen. Mit Hilfe von verschiedenen Programmen ehetőségünk haben wir die Möglichkeit zur schnelleren und genaueren Arbeit
2016. dec. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy a számítógépeknek sok előnyük van, de sajnos ahány előny, annyi hátrány (Es ist wahr, dass die PC-s

viele Vorteile haben, aber leider haben sie auch genausoviele Nachteile, wie Vorteile)


Elveszi az ember szabadidejét, rontja a szemet és esetenként, különböző egészségügyi problémák is felléphetnek miatta, mint például a gerincferdülés


(Sie rauben einem viel Freizeit, sie sind nicht gut für die Augen und es können auch verschiedene gesundheitliche Probleme auftreten)

2016. dec. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Húzd meg te... 😜
2020. jún. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!