Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német vagy eszperantó nyelvviz...

Német vagy eszperantó nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
4 évig tanultam németet gimibe, illetve most 4 év elteltével elkezdtem német tanárhoz járni (kb. 2 hónapja). A célom egy nyelvvizsga lenne, középfokú szakmai, mivel a fősulihoz ez kell. Hetente 2x járok németre, és itthon is szoktam gyakorolni, viszont nem a kedvencem a nyelv, annak ellenére hogy mindig mindent megtanulok, nehéznek érzem. Mennyi idő alatt lehetne erre felkészülni, ha intenzíven tanulok? A másik kérdésem, hogy egy felsőfokú eszperantó vizsgára hány hónap felkészülési idő kell, úgy ha még sosem tanultam, viszont ha elkezdeném, azt is intenzíven tanulnám. A válaszokat előre is nagyon köszönöm.

2016. máj. 18. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha eddig németet tanultál, akkor ne hagyd abba.

Már csak azért sem, mert utána (mellette) még az eszperantó is könnyebb lesz. A németet jó eséllyel értik véletlenszerűen kiválasztott emberek is, Európa nagy részén pedig mindenki. Az eszperantó meg aranyos hobbinyelv, de ha használni akarod, kifejezetten célirányos szervezéssel sikerül partnereket találnod hozzá.

A nyelvtani rendszere sem teljesen idegen a némettől, van egyszerű múlt ideje, (Er schrib. = Li skribis.) komplex ideidők mint amilyen a német komplex múlt (Er hat geschriben. = Li estas skribinta.) plusz legalább tökéletesen szabályos, nincsenek mozgóigék, hanem csak az "est-" az összes komplex igeidő egyetlen segédigéje, nincsenek rendhagyó igenevek, meg tőhangváltós alakok, meg 12-féle többes szám,...


Szóval a német után smafu lesz. De emiatt még ne húzd le a németet se a vécén...

2016. máj. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt én a helyedben az angolon gondolkodnék még.


De akármelyik nyelvet választod, alapvetően ne az legyen a cél, hogy minél könnyebbnek tűnjön. A közhiedelemmel ellentétben a legkevésbé számít a nyelvtanulásban a nyelv bonyolultsági foka, mondjuk a személyes motivációhoz képest. Keress olyan kapaszkodókat, amik a választott nyelvedet érdekessé, szerethetővé teszik! Én is mindig utáltam a németet, de amióta rájöttem, hogy a kemény, metál rock zene németül sokkal élvezhetőbb, mint angolul, :D ez nekem sokat segített. Őszintén szólva, nem tudom, milyen kapaszkodót találnál az eszperantóhoz, de biztos lesz aki meg ebben segít, ötleteket adni....

2016. máj. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Angolból mindenképp fogok nyelvvizsgázni, egy középfokúm van is belőle, de fősulin (turizmus-vendéglátást tanulok) vagy szakmai közép vagy felsőfokú kell. Ráadásul 2 nyelvből. Az angol mellé szeretnék valamit. A fő cél, hogy a diplomaosztó előtt meglegyen 2 nyelvből is a nyelvvizsgám,(2017 február) és mivel azt olvastam, hogy az eszperantó az egyik legkönnyebben tanulható nyelv, ezért gondoltam erre. Kb 6 hónap felkeszülési időm van addig, mert novemberben szoktak általában nyelvvizsgák lenni, ezért kérdeztem, hogy melyikből mennyi idő alatt tudnék felkészülni, úgy hogy az sikeres is legyen. :)
2016. máj. 18. 14:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Értem, de akkor hadd ne másoljam ide egy másik kérdésre adott hosszú és kimerítő válaszaimat

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


de javaslom, hogy figyelmesen olvasd el és gondold át ezt is...

2016. máj. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ottani 9. és 11. válaszaim értelmében én feltenném a kérdést, hogy idegenforgalomból mennyire használható (eladható) az eszperantó nyelv, illetve az iskola ezeket a szempontokat hogyan mérlegeli.
2016. máj. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utoljára akkor bukkantam eszperantó szövegre, amikor tavaly nyáron Keszthelyen a Festetics kastély központi könyvtárában a kirakott 50 különféle nyelvű leírásra tévedt a szemem, és mit ad Isten, mindjárt az első verzió, amibe beleolvastam, eszperantóul volt. :D A legtöbb másik nyelvet még csak nem is értettem volna, nyilván. Szóval akár még használható is lehet turisztika területén. Másrészt, direkt ránéztem most a Festetics kastély honlapjára: magyar, angol és német verzió van feltöltve, más nem. Ez is elgondolkoztató lehet.
2016. máj. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!