Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen trükköket, praktikákat...

Milyen trükköket, praktikákat ajánlotok, melyek segítségével könnyebben és hatékonyabban el tudom sajátítani az angolt? És melyik nyelvet ajánlanátok mellé: olasz vagy francia? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nagyjából két éve tanulok angolt, és bár nagyon szeretem, nem érzem úgy, hogy olyan nagy lenne a szókincsem, és a gyakorlatban is könnyedén tudnám alkalmazni a nyelvet.

Valamint a német helyett szeretnék választani egy másik idegennyelvet, vagy az olaszt vagy a franciát választanám. Mindkettő érdekel, viszont arra lennék kíváncsi, hogy melyiket lenne könnyebb négy év alatt elsajátítani?

14/L


2016. máj. 21. 21:27
 1/3 anonim válasza:
90%

Én németes voltam általánosban, majd középiskolában a fő nyelvem az angol lett. Második nyelemen én is változtatni akartam és az olaszt vettem fel.

Azóta nagyon megbántam. Nem szerettem a németet de az olasz tanulás alatt nagyin hiányoltam. Persze ez személyiségfüggő de az olasz nyelvtan hozzám egyáltalán nem passzolt. Nagyon szép nyelv, szeretném beszélni de nekem nem sikerült 4 év alatt megtanulnom...

Szerintem ez olyan nyelv amire sokkal több időt kell szánni mint az angolra vagy a németre.

2016. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Oxford könnyített olvasmányok, angol cikkek, weboldalak olvasása, feliratos filmek, sorozatok...


Az olasz sokkal könnyebb, de a franciának általában véve nagyobb hasznát veheted, persze ez attól is függ, hogy hol szeretnél elhelyezkedni.

2016. máj. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat :)
2016. máj. 23. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!