Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lefordítaná, kérem, egy...

Lefordítaná, kérem, egy angolos? I know you have never desired the adulation of heroes. That has not been part of my teaching. We have sought to make ourselves worthy, and let a claim come when it would.

Figyelt kérdés

Csak az utolsó mondatot kellene.

Az azelőtti részt így fordítottam:

Tudom, sosem vágytak arra,hogy hősként legyenek tömjénezve. Én sem erre sarkalltam magukat.


Egy tanár mondja ezt a hamarosan szolgálattételre

jelentkező diákoknak (háború idején).


2016. máj. 23. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Hasznossá akartuk magunkat tenni, és lám jöjjön csak e megbízatás bármi is legyen.
2016. máj. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ööö, nagyon úgy tűnik, hogy nem "a claim", hanem "acclaim"...


"I know you have never desired the adulation of heroes. That has not been part of my teaching. We have sought to make ourselves worthy and let acclaim come when it would." - [link]


Tudom, hogy nem vágytak hősi babérokra. Ez nem volt a tanítás része / Nem erre tanítottam magukat. Arra törekedtünk, hogy becsületes/derék/kiváló emberré váljunk, s hadd jöjjön az elismerés, amikor... (??)

2016. máj. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, a sohasem kimaradt :( Tudom, hogy sohasem vágytak hősi babérokra...
2016. máj. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha valaki tud jobbat/szebbet, megköszönném.
2016. máj. 28. 17:40
 5/5 Vree ***** válasza:
Szerintem #2esé teljesen jó és a tied kérd. is tetszik.
2016. dec. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!