Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok, le merjem így...

Mit gondoltok, le merjem így tenni az angol B2-es nyelvvizsgát? Több lent.

Figyelt kérdés

Nyolcadikas lány vagyok, június elején töltöm be a 15-öt. Angolul elsős korom óta tanulok, szeretem, és a tehetséggondozós csoportban a "kiváló angolosok" (ketten vannak, nekik már megvan az alapfokú), és az átlag angolosok között vagyok. Angol tagozatos gimnáziumban fogok továbbtanulni. Hatodikig négyes voltam angolból, de aztán láttam a Gyűrűk Urát, és onnantól kezdtem el úgy istenigazából, önszorgalomból tanulni a nyelvet. A trilógiát megnéztem angolul, és több száz blogot és fanficet olvastam angolul, folyamatosan szótárazva, és így rengeteg szó és kifejezés rögzült bennem. Azóta ötös vagyok angolból, több nyelvi versenyen is indultam, a megyei fordítóversenyt meg is nyertem. A kiejtésemet úgy fejlesztem, hogy a kedvenc angol dalaimat énekelem.

Eddig az volt a tervem, hogy nyáron leteszem az alapfokú nyelvvizsgát, de mikor elkezdtem nézegetni a vizsgák időpontjait (EURO, ECL és TELC alapfokú vizsgákban gondolkodtam), láttam, hogy lemaradtam róluk. A középfokú nyelvvizsgák között viszont találtam olyat, amit júliusban lehetne letenni, ami nekem tökéletes lenne. Ezért felmerült bennem a gondolat, hogy esetleg megpróbálhatnám rögtön a középfokút.

A szövegértésem kiváló, az íráskészségemen egyre kevesebb dolgot kell csiszolgatni, a beszéddel vannak néha gondjaim, főleg ha hadar az illető, de a suliban tanult mondatokat sikerrel alkalmaztam már angol anyanyelvűekkel éles helyzetben. A közvetítői készségem se utolsó.

Szerintetek próbálkozzak meg most nyáron a középfokúval (előtte elvégeznék egy felkészítőt), vagy várjak őszig az alapfokúra?

Fordító és tolmács szeretnék lenni, ezért létkérdés nekem a nyelvvizsga.

U. I.: Bocsánatot kérek a rengeteg szóismétlésért :/



2016. máj. 23. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nem kérdés, csináld a középfokút egyből. Az alapfokú amúgysem tudom mire jó...


Egyébként vannak fent a nyelvvizsgás honlapokon mintafeladatsorok megoldókulcsokkal, oldj meg párat. Egy középfokú angol érettségit is megoldhatsz, ellenőrizd magad a megoldókulccsal, ha 70% fölött van akkor jó leszel a nyelvvizsgán is. Sok sikert!

2016. máj. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem megpróbálhatod. A középfokú amúgy sem rémesen nehéz. Ha már ennyit gyakoroltál magadtól, mennie kell. Esetleg megcsinálhatnál pár tesztvizsgát. Nem vagyok benne biztos, de szerintem vannak ilyenek a neten. Emellett azt javasolnám még, hogy ha van olyan ismerősöd, aki jó angolból, gyakorold vele a beszélgetést.
2016. máj. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és hasznos válaszokat! Még ma utánanézek a netes feladatlapoknak. A zöld pécsi mindkettőtöknek ment :)
2016. máj. 23. 18:48
 4/7 anonim ***** válasza:

próbáld meg, nem lehetetlen küldetés.

Abban teljesen egyetértek az előttem szólókkal, hogy próbaképp 1-2 nyelvvizsga tesztet oldj meg. Írod, hogy az Euro-n is gondolkodsz. Nem tudom, ismered-e a honlapjukat, de nagyon sok praktikus tanácsot és feladatot találsz rajta, böngészd át. A másik két nyelvvizsgát nem ismerem ennyire, sajnos....

[link]

2016. máj. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves #4-es! A linkelt oldalt ismerem, de azért nagyon köszönöm :) Már le is szedtem az alapfokú B1-es feladatsort, mert ha azt 70% felett meg tudom csinálni, akkor biztosan képes leszek a középfokúra is.
2016. máj. 24. 14:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Letetted? Ha igen melyiket?

Előre is köszi a válaszod. :)

2017. márc. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha most rögtön leszállsz a hobbitokról, és átnyergelsz a komolyabb napilapokra, akkor tán lesz vizsgához szükséges szókincsed nyárra.
2017. márc. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!