Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Svéd nyelvről vélemény?...

Svéd nyelvről vélemény? Megéri belevágni angol és némettudással?

Figyelt kérdés
Tudom hogy van már jópár ilyen kérdés de kiváncsi vagyok még több véleményre :)
2016. máj. 24. 17:19
 1/7 anonim válasza:
13%
Miert erdekel ? En perfektul beszelem , svedorszagban elek
2016. máj. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Ha oda akarsz emmigrálni.
2016. máj. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Érdemes munkát vállalni ott?
2016. máj. 24. 18:48
 4/7 aválaszolókirály ***** válasza:
87%
Nem teljesen hozzáértő vagyok, de az unokatestvéreim svédek, így elég sokat járok Svédországba. Nagyszerű hely és hasznos a svéd tudás, mert pl. a skandináv országokban sokan beszélik (az angol mellett természetesen). Én nem tudok sajnos svédül, de hamarosan elkezdem tanulni, és csak ajánlani tudom, hiszen szerintem egy északi nyelv megtanulása is nagyon hasznos - nem beszélve arról, hogy az angol és a német után könnyű lesz ;).
2016. máj. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Hajrá ;)

2016. máj. 24. 23:00
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Bár a svéd emberek magas műveltsége miatt az angolt németet is beszélik. Mégis érdemes, gazdag országok nyelvét mindig érdemes, jelenleg is vannak (igaz csak budapesti cégek, vidéki nincs)(de vannak) ahol svéd/norvég nyelvtudás nagy előny. Emelett az ilyen fejlett országok nyelve fennmarad, míg mondjuk egy ujgur vagy türkmén kihalás szélére sodrodhat pár száz év alatt. Nem elhanyagolható, hogy EU-s ország, és ugyancsak magas jövedelem várható a munkavállalók számára. Svédországban sok nemzetiség van, a nyelv szerepe emiatt is fontos, azt nem mondom, hogy francia / spanyol / olasz / orosz nyelv előtt van, de ha valakinek ez a nyelv tetszik és ki tud tartani mellette, megéri belevágni, angol-német háttérrel 4-6hónap lehet eljutni megfelelő keszüléssel a középfokig. Egyebkent meg a svéd munkáltatók különös értékelik ha valaki beszéli a nyelvüket, kb olyan mintha tisztelnéd őket. :d tapasztalat.. Én a hollandba kezdtem bele, sajna nem tetszett eléggé, de a svédet imádom (már 2 éve) sok sikert neked is! :)
2016. máj. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. máj. 28. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!