Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a szóbeli képességeimet?

Figyelt kérdés
Sajnos egyszerűen ilyen a személyiségem, hogy félek szóban megnyilvánulni, és ez hatványozódik, mikor idegennyelvről van szó. Az angollal kapcsolatban már valahogy az évek során sikerült kellő önbizalmat szereznem, és azzal már nincs is gondom, de francia szakos vagyok egyetemen, és hát szívroham kerülget, mikor egy kérdésre válaszolnom kell önállóan koherens szöveget alkotva. A fejemben még működik, de sajnos túl sokat gondolkozok és sokszor mégis hibásan vagy nagyon magyarosan beszélek. Nekem a könyvek hangos olvasása meg tükörrel való beszélgetés jutott eszembe, de hátha, ti tudtok valami hasznosat. Nyáron Brüsszelben töltök egy hónapot, ott is szeretném maximálisan kihasználni a lehetőséget, hogy gyakoroljak.

2016. máj. 24. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell tükör, nem kell hangosan, de olvass, olvass, olvass!

Ne Balzac-ot, ne Sartre-ot, csak teljesen egyszerű nyelvezetű, néha kissé bugyuta szövegű magazinokat, lapokat, zanzásított regényeket.

Nem a "kultúra" fontos ebben az esetben, hanem a mondatszerkesztés és a szavak felfogása, egymás mellé helyezése.

És ne félj, ne gondolkozz sokat, mondd ki ami és ahogy az eszedbe jut. Vagy elnézik a hibákat, vagy - ha rendesek - kijavítanak.

Ezzel lehet a legtöbbet tanulni az elején, a többi jön magától.

Tapasztalatból beszélek.

2016. máj. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, számítottam rá nagyon, hogy jössz ide és írsz nekem is valami hasznosat :)
2016. máj. 24. 19:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézz sok francia anyanyelvű filmet magyar felirattal. Nekem az angolban nagyon segített. :)
2016. máj. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem pedig igenis fontos, hogy hangosan olvass/beszélj magadban, nem elég, ha a fejedben kitalálod, hanem mondd ki, szokd a saját hangod, a szád szokja a nyelv speciális artikulációját, stb. Ezen kívül nekem a sorozatnézés jött be, hiszen minél többször hallasz valamit, annál egyértelműbb, hogy hogyan kell kimondani, magabiztosabban fogod majd te is mondani. Nyáron pedig dobd el a korlátjaidat valahogy, és merj hibázni! Hidd el, értékelni fogják, hogy próbálkozol, és mint előttem is írták, jó esetben segítenek majd, kijavítanak. Az első "leégés" után már könnyebben fog menni, mikor meglátod, hogy akkor is megértenek, ha nem tökéletes az akcentusod, nyelvtanod, stb.. És jól lehet ezzel szórakozni. :) Csak el kell kezdeni.
2016. máj. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olvass sokat!
2016. máj. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Még egy apró tanács:

Ha kimész Belgiumba, bárkivel is jössz össze, a bemutatkozás után nyugodtan kérd meg őket: "Corrigez-moi, si je fais des fautes, je vous (te) prie!"

Szívesen veszik, még jól is esik nekik. Ha nem szólsz, esetleg udvariasságból, vagy mert nem akarnak megsérteni, elnézik a hibákat.

Én is így tettem az elején, nagyon hasznos dolog.

Ma már kérés nélkül javítanak ki az ismerőseim, barátaim és rokonaim, ha egy-egy le-la vagy egyéb hiba becsúszik.

Ami bizony még évtizedes itt-tartózkodás és állandó francia közeg mellett is előfordul.

2016. máj. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*több évtizedes.
2016. máj. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!