Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol összetett mondat jelentése?

Angol összetett mondat jelentése?

Figyelt kérdés

As far as fantasies go, it's a little too righteous but, something about it is really making me good feel good to think i'd be necessary as a hero to another world


Az elejét nem tudom összerakni, a de vége, szerintem:


Jó érzéssel tölt el, hogy azt hiszik, hogy szükségem van rám hősként egy másik világba.


2016. máj. 29. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem "azt hiszik", hanem ő maga gondol arra.


"it is really making me good feel good to think" = "jó arra gondolni"


És az "i'd be necessary" nem "szükségem van rám", hanem "szükség van rám" (sőt tulképpen "szükség lenne rám").

2016. máj. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Az első felére van tipped? :)
2016. máj. 29. 15:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Az egész mondat szerintem kb. ezt jelenti:


Ami a fantáziákat illeti, kissé beképzelt dolog, de van benne valami, ami miatt jó érzésem van, amikor arra gondolok, hogy egy másik világban hősként szükség lenne/lehetne rám.


De lehet, hogy lehet kissé eltérően is értelmezni, eléggé összevissza van fogalmazva, kb. mintha csetre vetette volna oda valaki.

2016. máj. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi, nekem a righteous miatt nem akart összeállni, az eleje mivel a fordító szerint: becsületes

Ezt meg nem értettem, hogy-hogyan is jön ide.

2016. máj. 29. 16:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azt akarta mondani a szerző, hogy "self-righteous". Többek között ezért is mondtam, hogy összevissza van fogalmazva.:)
2016. máj. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!