Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet aktivizálni a...

Hogyan lehet aktivizálni a passzív szókincset?

Figyelt kérdés
Az olvasott vagy hallott szövegeket gond nélkül megértem, könyvet olvasok eredetiben, filmeket nézek. Szóban viszont sokszor megakadok, mert el kell gondolkodnom egy-egy szón, nem beszélek elég folyékonyan. Milyen technikákkal tudnám fejleszteni a beszédkészségem? Nem tudok iskolába járni, éjjel van lehetőségem tanulni, picik a gyerekek.
2016. jún. 5. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Sok olvasással. Bármilyen furcsa is.
2016. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg hát azért keress alkalmat a beszélgetésre akár magaddal is, meg a barátokkal, utadba kerülő külföldiekkel.
2016. jún. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, az olvasás tényleg furcsa, mivel kb. 5 regényt olvasok el egy év alatt, szótár nélkül ,de alig tudom elmesélni, mit akarok csinálni jövőre szóban, mert halál komolyan mondom, oylan kifejezéseken is elakadok, mint "lack of", vagy "Airport". Úgy érzem, van valami gát a fejemben, amiért nem tudom elmondani, amit akarok, pedig ezerszer több szót és kifejezést megértek, csak épp használni nem tudom őket, amikor én akarok mondani valamit.
2016. jún. 5. 12:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is pont így vagyok vele. Még nem sikerült teljesen megoldanom a problémát, de itt van pár ötlet:

-gondolt át/összegezd a napodat fejben

-ha tudod, hogy használnod kell a nyelvet, találd ki, hogy miket kell majd kérdezned és válaszolnod

-olvass hangosan

-kommentáld a film eseményeit, válaszolj nekik :D (ilyenkor lehetőleg ne legyen senki a közeledben)

2016. jún. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amiket elolvastál, azoknak a tartalmát mondd vissza magadnak, de nagyon kis egységenként, akár oldalanként, hogy minél több szót használj az eredeti szövegből.
2016. jún. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
NAGYON KÖSZÖNÖM!!!
2016. jún. 5. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!