Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek megéri a nyarat...

Szerintetek megéri a nyarat rááldozni egy angol nyelvizsgára? 14/L

Figyelt kérdés

A szüleim szeretnék a minnél előbb letenném az angol középfokút, és nyáron el is kezdhetnék egy kurzust. De félek hogy kicsit sok lenne nekem, hiszen most szeptembertől kezdem a 9.-et új suli = erős kezdés szóval elég sokat kell majd tanulnom. Ti mit gondoltok erről? És amúgy nagyjából 5-ös angolos vagyok, de nem jó a kiejtésem és könnyen megértem a hallott szöveget, de én nem nagyon tudok mondatokban beszélni. 14/L

Válaszokat nagyon köszönöm!



2016. jún. 5. 17:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha legalább középfokú a nyelvvizsga, akkor megéri. Ha tudják fizetni neked a kurzust, akkor az azért van, hogy felkészítsen a vizsgára.
2016. jún. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt értem, csak nem tudom hogy bírnám e hogy még nyáron is tanulnom kellene...
2016. jún. 5. 17:45
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
És mi azt honnan tudjuk, hogy te bírnád-e? Nagyon sokan bírják, és mások meg örülnének, ha a szüleik tudnák nekik fizetni ezt és ők is bírnák.
2016. jún. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem mindenképp megéri nyáron nyelvsuliba járni. Lehet, hogy tanulnod kell majd nyáron, de azért szabadidőd is lesz még bőven mellette. És legalább nem (az amúgy is erős) gimi alatt kell még külön délutánonként nyelviskolába járnod. Egyetemi felvételihez meg úgyis kelleni fog nyelvvizsga a többletpontok miatt.
2016. jún. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, ebben igazatok van. Köszönöm a tippeket, szerintem el kezdem mindenképpen:) Amúgy is szerettem volna már jól beszélni angolul:)
2016. jún. 5. 18:10
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha nagyon fontos neked a nyelvvizsga, hogy meglegyen, akkor simán megéri, de azért ne minden percben angolozz, ne úgy csináld, mintha nyáron is iskolába járnál, hogy ha kitűnő akarsz lenni, akkor több idő kéne, mint egész napok, hogy felkészülj mindenre. Szóval ne az egész napodat vigye el, és ne stresszelj rá! Csak angolozgass szerintem, addig, amíg neked kellemes, aztán tarts egy kis szünetet; meg azért kell kikapcsolódás is, elmenni fagyizni pajtikkal. Lazítsál is, nehogy kimerült legyél; és ne is tudd kipihenni magad a kövi iskolaidőszakig!
2016. jún. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Igen, megéri!

Más azért nem tudja átvenni a diplomáját mert nincs meg, te pedig már ilyen idős korodban megcsinálod! Hajrá!

2016. jún. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Igen arra mindenképp figyelnék hogy kikapcsolodjak (versenyszerűen kosárlabdázok szoval már az edzésen kicsit kikapcsolódok) Ment a zöld pacsi:)
2016. jún. 5. 19:55
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Fantasztikus ötlet. Állati hasznos és utólag nagyon fogsz örülni neki!!!
2016. jún. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen korai lehet


sokan szenvednek attól hogy ilyen korban még nincsen annyi élettapasztalatuk amivel szóbelin könnyen el tudnak beszélgetni az adott témáról.

2016. jún. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!