Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek origo nyelvvizsga...

Szerintetek origo nyelvvizsga az gáz? A telc jobb?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kozépfokút letenni. Sokat olvastam róluk a eneten és itt is. DE fogalmam sincs még mindig h milyen célt tűzzek ki. Lehet h az origo könnyebb lenne nekem,mert a nyelvtan jobban megy, ha pedig meg kell szólalni kicsit jobban izgulok.

Viszont sztem nem olyan neves, ugyhogy lehet ha ismerőseim meglátnák nem lennének tőle elájulva.


De ha letennék egy telc-t az sokkal jobban hangzik nemzetközi is jobban mernék vele dicsekedni. :P Nyelvi pótlék telc-re is jár?

Konkrét élom tanuláshoz,munkavállaláshoz nincsen,majd csak a jövöben szeretném hasznosítani.

Sztem lehet gyengébbek a képességeim és origo az könnyebb lenne, de azt meg olyan cikinek érzem,mert nem annyira nagy számnak tűnik,hiába nehéz az is.



2016. jún. 8. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Tök mindegy, mindkettő a normálisok között van. Amúgy kutyát nem érdekli, melyik iskolánál tetted, ha akkreditált papírt kapsz róla.
2016. jún. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Már ne is haragudj, de ego középfokkal elég gáz dicsekedni.... (bárki meg tudja csinálni)
2016. jún. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Tök mindegy melyikből mész, egyik sem nevesebb szerintem és nem a dicsekedés a lényeg hanem hogy mihez kell. (diplomához mindkettő ugyanúgy jó) Egyébként szerintem a TELC nehezebb, mert az Origón minden ismerősöm átment elsőre azon meg csak harmadjára sikerült nekik, de persze ez is egyénfüggő.
2016. jún. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Bocs de ezt pont ő írta: "jobban hangzik nemzetközi is jobban mernék vele dicsekedni. :P "
2016. jún. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy gáz nyelvvizsga. Az ismerőseidet a legkevésbé se fogja érdekelni, hogy te hol nyelvvizsgáztál, de még az se, hogy nyelvvizsgáztál. Magadnak csinálod, és ott tedd e, ahol neked kellemesebb. Megsúgom: az origon nincs külön nyelvtan, viszont a telcen van nyelvtani jellegú feladat.
2016. jún. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

mármint az összes nyelvvizsgának a nehézsége hasonló.. (persze ugyanazon a fokon)

bocsi az előbb elírtam.. egy gondolattal már előrébb jártam :)

2016. jún. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. jún. 14. 16:37
 8/8 Ziopp ***** válasza:

Részletesen kifejtve (#3-6 válaszokban) milyen a szóbeli, írásbeli origo/itk/onyc (rigó) nyelvvizsga:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

2016. júl. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!