Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyit kéne...

Szerintetek mennyit kéne gyakorolnom és mikor lehetne mennem angol felsőfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt elég nehéz így megállapítani, ezért próbálok minél több dolgot leírni, ami támpontot ad.


A középfokút tavaly márciusban csináltam, telceset. Az eredményeim:

szövegértés: 86% (65/75)

nyelvtani behelyettesítős: 60% (18/30) itt a második feladatban rengeteg olyan szó volt, amit nem értettem és így rosszul helyettesítettem be, itt buktam el szerintem a pontokat

levélírás: 73% (33/45)

hallás utáni értés: 66% (50/75)

szóbeli: 97% (73/75)


Azóta tanulok angolt suliban, jövőre már nem fogok, mert leérettségiztem belőle, nem járok fakultációra vagy különórára se. Nyilván azóta fejlődött a tudásom belőle (legalábbis remélem), főleg hallás utáni értésben (szinte mindent angolul nézek vagy hallgatok), viszont levélírásban még mindig nem vagyok profi és a szókincsem se fejlődött nagyon, pedig pont ezek a fontosabb különbségek a középfokú és felsőfokú között szerintem.


Megírnátok, hogy szerintetek milyen nyelvvizsgafajták mennének nekem a legjobban a leírtak alapján? És ezekre mennyit kéne gyakorolnom (magamtól) és miket még?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2016. jún. 14. 08:30
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!