Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség (az áron...

Mi a különbség (az áron kívül) a TELC és az EURO nyelvvizsga között?

Figyelt kérdés
Van aki angol B2-est tett le valamelyikből? Ha igen, mik a tapasztalatok, melyiket ajánlanátok szívesebben?

2016. jún. 19. 20:26
 1/4 anonim válasza:
100%
Én Euroexam nyelvvizsgát csináltam, de a következőnél a TELC-ben gondolkozom. A Euroexam a legjobb és legkönnyebb nyelvvizsga lenne, ha a readingre több időt adnának. 35 perc van 3 nem túl rövid olvasmányra, amiknél még gondolkodni is kell, attól függetlenül, hogy egyszerű a szöveg. Becsapós, hogy lehet szótárat használni..igen lehet, de semmi időd nincs rá. Én örültem, hogy 35 perc alatt végig tudtam olvasni, gondolkodni semmi időm nem volt. A TELC-ről sajnos nem tudok nyilatkozni, de örülnék, ha valaki írna róla mert engem is érdekel.
2016. jún. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Én igaz nem ezeknél csináltam meg az írásbelimet, de a Dexamról csak jókat tudok mondani. Az írásbeli része véleményem szerint a legkorrektebb Magyarországon. Jó sok idő van, a levél is nagyon könnyű volt. Kb a középszintű érettségi szintjével volt egyenlő. A readingekre elég idő van. :) Elsőre meglett. A szóbelit viszont ennél a nyelvvizsgánál nem ajánlom. Ott a magnós nekem nehéz volt, és meg is buktam. A TELC-nél sikerült a szóbeli, eléggé jó eredménnyel. :) Pedig úgy éreztem megbuktam, mert megállítottak többször és félre is értettem a feladatot. Nem vagyok kiemelkedően jó angolból, izgulós is vagyok, de sikerült. :)

Bocsánat, hogy felhoztam a Dexamot is, de tényleg ezt a két párosítást ajánlom. :) Sok sikert!

2016. jún. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Telces sokkal jobb, bár elsőre nem lett meg az írásbelim, de nem is bánom, másodikra sokkal többet, alaposabban készültem. Nekem szimpatikus volt, annak ellenére hogy sokan szidják és mondják hogy össze vissza húzzák le őket, nekem bejött. Elsőre a szóbeli meglett, egész jó témákat kaptam, korrekt, hétköznapi, nekem bejött, javasolni tudom.
2016. jún. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
2 éve csináltam a Telcnél, nagyon korrekt volt az egész vizsga, a pontozás, a lebonyolítás, egyszóval minden. Akkor volt fenn a weboldalon egy mintavizsga, az 90%-ban lefedte a vizsgát olyan értelemben hogy az esetemben nem volt nagy pontbeli eltérés a minta és az éles vizsga között. A szóbeli sem volt túlzottan nehéz, a partnerem nem nagyon volt a helyzet magaslatán, de neki is sikerült, szóval ha 2-3 mondatot mondasz akkor kb meg is van (persze azért megvannak az apró praktikák, amikkel lehet ellensúlyozni azt, ha annyira nem vagy magabiztos/jól beszélő).
2016. jún. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!