Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az baj, ha úgy tudok angolul,...

Az baj, ha úgy tudok angolul, hogy nem tudom a szavak magyar megfelelőit?

Figyelt kérdés
Régen tanultam angolt, azóta csak könyveket olvasok és filmeket a nyelven és azt veszem észre, hogy bár értem a szót, nem tudom megmondani a magyar megfelelőjét. Ez később, ha beszélnem kell, a káromra válik?
2016. jún. 19. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem:)
2016. jún. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Velem is csomószor előfordul, ami amúgy alapvetően nem baj, de azt észrevettem, hogy ez néha utalhat arra, hogy valójában nem tudod a szó jelentését. Ha körül tudod írni (akár angolul, akár magyarul), akkor nem baj, ha nem tudod a magyar megfelelőjét, de ha ezek sem állnak fenn, akkor jó eséllyel csak ismerős a szó, és hallottad már, de valójában nem tudod, hogy mit jelent (akár az adott kontextusban, az is előfordulhat, hogy több jelentése van az adott szónak, és más kontextusban le tudnád fordítani).

A legjobb, ha ilyenkor megnézel valami egynyelvű szótárt, hogy mit is jelent pontosan, jóra gondoltál-e. :)

2016. jún. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is vagyok így, de szerintem ez csak akkor gond,ha fordítanod kell, egyébként viszont lehet pont, hogy ez a helyesebb gondolkodás. (egy tanuló véleménye)
2016. jún. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ezt 9 hónap Amerikában tanulás után vettem észre, hogy bár tökéletesen értek mindent és el is tudok mondani bármit különösebb gond nélkül, van, hogy egyes szavakat nem tudok pontosan lefordítani, csak körülírni. Szerintem nem olyan nagy baj, mert végül is tudom mit jelent, mikor használom, meg minden, esetleg, ha fordítani kell okoz nehézséget, de akkor ha nagyon nem megy, megnézem egy szótárban, ahogy előttem már írták.
2016. jún. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is sokkal nehezebbnek találok elmagyarázni egy szöveget magyarul, mint megérteni angolul. Nem jutnak eszembe a legegyszerűbb szavak se. :) Szerintem nem gond, sőt.
2016. jún. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Évek óta Angliában élek és napi szinten nem jutnak eszembe magyar szavak. Én most már simán mondom helyette az angol megfelelőjét a szövegkörnyezetből úgyis ki lehet találni vajon mit akarhattam mondani. Kár hogy ezt sokan nagyzolásnak veszik Magyarországon amikor meglátogatom a rokonaimat. Eszükbe se jut hogy ha folyamatosan angolul beszélek 24/7 akkor ez tök normális dolog.
2016. jún. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!