Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti mennyi idő alatt tanultatok...

Ti mennyi idő alatt tanultatok meg spanyolul, és milyen szinten?

Figyelt kérdés
Azt hogy milyen szinten, úgy értettem hogy pl. középfokú nyelvvizsgát tudtatok belőle tenni, csak az alapokat, esetleg anyanyelvi szinten mennyi idő alatt tanultatok meg? Mindenki személyes tapasztalatára vagyok kíváncsi. :)

2016. jún. 25. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Én idén, 5 év után szereztem felsőfokú nyelvvizsgát, de már tavaly is sikerült volna úgy gondolom. :D Egy biztos középfok 2,5 év alatt elsajátítható,aránylag könnyen tanulható,hamar el lehet jutni arra a szintre,hogy pl. önállóan nézz filmet.Ami picit nehezebb benne,hogy van néhány nehezebb nyelvtani része(imperfecto de subjuntivo,si-s mondatok:D) illetve a dialektusokat/tempót szokni kell. :)
2016. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
5 éven át csak filmet néztem spanyolul, nem tanultam külön nyelvtant, szavakat. Utána fél évig jártam tanárhoz emelt érettségi miatt, és persze a nyelvtan miatt.Emelt érettségi 5 lett, vagyis azzal meg lett a középfokú nyelvvizsga. Most leszek másodéves spanyol szakon (az érettségi után rögtön mentem, nem hagytam ki időt,tehát a fél év az egyetem előtt volt).Most egy erős középfokúnak érzem a tudásom, felsőfokon még nem vagyok. Azt viszom hozzáteszem, hogy olaszul és franciául is tanultam aminek hasonló a nyelvtana.
2016. jún. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Ha valakinek van még személyes tapasztalata, bátran mondhatja!:)
2016. jún. 26. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!