Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes lenne felsőfokot...

Érdemes lenne felsőfokot tennem németből?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok, az utolsó évem előtt állok.

Angolból van egy középfokú nyelvvizsgám, németből most tervezek nyelvvizsgát tenni, de nem tudom, a közép- vagy a felsőfokot válasszam.

A német az erősebb oldalam, hosszabb ideje tanulom, mint az angolt. Mégis úgy alakult, hogy angolból előbb kellett nyelvvizsgáznom.

Most viszont azon hezitálok, érdemes-e németből felsőfokot választanom. A középfokkal könnyebb dolgom lenne, nem lenne akkora rizikó, kevesebb felkészülést igényelne (a jelenlegi tudásommal. Az egyetemi felvételi,a plusz pontok szempontjából pedig elég lenne két középfokú, ezzel meglenne a max pontszám, amit nyelvvizsgákból összeszedhetek.

A felsőfok értelemszerűen több felkészülést igényelne, és a felvételi szempontjából felesleges. De később származna jelentősebb előnyöm abból, ha felsőfokúm lenne németből (a középszinttel szemben)?

A későbbiekben nem nyelvekkel tervezek foglalkozni, orvosin/biológián szeretnék továbbtanulni.)


Azt hiszem, kicsit hosszan sikerült kifejtenem a problémámat, de ha valaki segíteni tudna néhány tanáccsal, annak nagyon hálás lennék. Köszönöm, hogy elolvastad ezt. :)



2016. júl. 6. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha bennem lenne a potenciál, én a magasabb lécet választanám átugrásra. Sosem lehet tudni mikor jön jól, és most még benne vagy. 6 év orvosi végére már köszönni is elfelejtesz.
2016. júl. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt gondold át, a felvételi évében van-e plusz időd, energiád, motivációd arra, hogy a felsőfokra gyúrj!

Én a középfokot tenném le könnyedén, és ha már felvettek oda, ahova szeretnék járni, és még mindig akarok felsőfokot, akkor letenném utána. Utolsó évben szerintem kár túlvállalni magad.

2016. júl. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megfontolom őket. :)


Azzal egyetértek, hogyha valamikor, akkor még a gimnázium idején érdemes nyelvet tanulni, nyelvvizsgát tenni, mert utána csak nehezebb lesz, egyetem alatt nem szeretnék még nyelviskolába/nyelvtanárhoz járni. Pénz és idő szempontjából sem túl előnyös addig húzni.


Viszont jelenleg a diploma megszerzéséhez középfokú nyelvvizsga bizonyítvány kell, most sokan ezzel küzdenek. Őszintén szólva én attól tartok, hogy mire én odáig jutok, esetleg közép helyett felsőfok vagy több nyelvvizsga lesz a követelmény.

Mostanában annyi reform jött az oktatásba, mint derült égből a villámcsapás, hogy lassan lehetetlenné válik előre tervezni. (Pl. én három évig a régi típusú érettségire készültem, majd kiderült, hogy nekem már az új típusú érettségit kell megírnom. Tavaly óta több tárgyból is borzalmas kísérleti tankönyvekből tanulunk, és még sorolhatnám.) Valami hasonló, hirtelen jött változtatástól félek a nyelvvizsga kapcsán is. A felsőfokkal bebiztosíthatnám magam, de lehet, hogy hülyeség ilyesmitől tartanom.

2016. júl. 11. 12:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Hacsak nem nyelvszakról vagy pl. turizmusról vagy nemzetközi szakról van szó, akkor egészen biztos vagyok benne, hogy a felsőfok nem lesz alapkövetelmény a diplomához, hiszen sokan egy középfokot sem tudnak letenni, sajnos:(

(Csak összehasonlításképp: jelenleg a PhD-hez is sok helyen elég egy közép és egy alap fokú nyelvvizsga.)

Én még azt is kétlem, hogy 2020-tól tényleg felvételi követelmény lesz a középfokú nyelvvizsga - az utolsó percben rá fognak jönni, hogy az egyetemi keretek felét sem fogják tudni feltölteni, és visszakozni fognak, szerintem.

2016. júl. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!