Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi tortenik ha nem fizettem...

Mi tortenik ha nem fizettem be a nyelvtanfolyam díjat?

Figyelt kérdés

Beiratkoztam egy tanfolyamra,a beiratkozási dijat befizettem, de azota kozbejott egy családi dolog ami miatt kulfoldre kell utaznom.

Azt mondtak nekem hogy mivel a tanfolyam indulasa utan mondtam le, igy be kell fizetnem a teljes tandijat (hátralék), annak ellenere hogy egy oran sem tudok reszt venni. A beiratkozasi szerzodesben is az all, hogy ha lemondom ki kell fizetni.


Az a kerdesem, hogy mit csinalhatnak ha nem fizetem be a tandijat?

Rendorsegi utra vihetik?


Elore is köszönöm a valaszokat!



2016. júl. 7. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
majd ha visszajössz elkezded másik időpontban, ezt csak el lehet intézni. fizesd ki, és kérd meg őket, hogy kezdhess későbbi csoportban. a szerződés az nem wcpapír, amúgy nem lenne értelme. te aláírtad adott feltételekkel. behajtható.
2016. júl. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Atadjak egy ugyvedi irodanak, ok kuldenek 2-3 fizetesi felszolitast, amiben lesz 5-15 napod kiegyenliteni a tartozasodat, ha ezt nem teszed meg akkor perre alakultok, es elobb-utobb a vegrehajto elkezdi behajtani rajtad vagy fizikailag vagy tiltassal. Ugyhogy javaslom, kezdj egyezkedni veluk, valamint legkozelebb olvasd el mit irsz ala.
2016. júl. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Általában figyelembe kell, hogy vegyék azt, ha elháríthatatlan akadályok miatt nem tudsz részt venni. Így aztán a végrehajtást csak megelőzi egy megegyezés, hogy befizeted, és esetleg máskor elmész tanfolyamra.

No de befizetni azt be kell. Egy esélyed van, ha nem akarnak egy ekkora összeg miatt elszórakozni az ügymenettel.

No de, bocsánat, a szerződést aláírtad, értem én, hogy fáj a kiadás, de van becsület is a világon.

2016. júl. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!