Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL nyelvvizsga levél?

Kata0403 kérdése:

ECL nyelvvizsga levél?

Figyelt kérdés

Most voltam felsőfokúzni júniusban. Amikor gyakorlásnak a tanárnak írzam leveleket, mindig azt mondta, nem aggödjak meglesz, nagyon jók amiket írok. Csakhát mégse lett meg. :( Amikor néhány dologra rákérdeztem, azt mondta, nem tudja mit mennyire vesznek szigorúan, mi mennyie fajsúlyos, milyen a pontozás.


Mire kell figyelni egy levélnél ECL felsőfokon??? Miket pontoznak és mennyire szigorúan?



2016. júl. 11. 01:13
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


második oldal vége- harmadik oldal első fele.


Lényegében csak ennyit ír.. Figyelj a szavak számára, legyen logikus, tagolt olvasható, nyelvhelyességre. Levél esetén megszólítás, dátum, értelem szerűen megfelelő elköszönés.

2016. júl. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hivatalos levélben hivatalosabb nyelvhasználatot várunk, míg a személyes levél lehet pongyolább. Fogalmazz a levél típusához viszonyítva választékosan.
2016. júl. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. júl. 11. 02:55
 4/4 anonim ***** válasza:

szia én a DExam-on felsőfokúztam, hivatalos levelet kellett írni és egy reál vagy humán témától függően egy véleménykifejtős szempontok alapján.

A hivatalos levéllel kicsit elcsúsztam (bukásra számítottam emiatt) kb 54%-ra értékelték.

A véleménykifejtős levélben (reál témát kaptam, mert ezt választottam már jelentkezéskor) egy egészségügyi témában kellett kifejteni magam és ott a térdcsont deformációjától kezdve a ritkább szavakban gondolkodtam kb 74%-ra értékelték, összesen pedig 64%-et kaptam a két levélre, aminek nagyon örültem, mert elvégre elértem a teljesítési küszöböt.


Én amit javasolok, hogy minél bonyolultabban fogalmazd meg azt amit bár könnyen is lehetne. Lehetőleg a legritkábbnak vélt szavakat használj a levélben, ha eszedbe jut pl, hogy fejfájás, de azt írhatnád, hogy ostorcsapás-szindróma. A feladat teljesítése nálunk csak 25%-ban számított, a másik 25% a szókincs és kohézió (legyen illeszkedés a mondatokban) és a nyelvtan.


A nyelvtan részen szintén érdemes trükközni, nem csak az igeidőkkel, mindenféle nyelvtani szerkezetre jönnek a pontok (ha látják, hogy az among vagy between helyes van használva) erre is jön stb.

Nekem csak a fele jutott eszembe annak amit elterveztem.. és foggyulladásom volt már annak is örültem, hogy elbírtam menni. :(


Sok sikert neked! én ezek a trükköket ajánlom, senkit nem érdekel hogy hogy fejted ki a témát, legyen ott egy gazdag szókincsű nyelvtanilag színes és helyes a mondatok illeszkedjenek egymáshoz (Tehát... Ennek következtében... Eredményképpen stb használata és a mondatok tényleges tartalmi illeszkedése) a feladat teljesítése inkább csak iránymutató a témát illetően még akkor is ha vannak szempontok legalább 2 milliárd különböző levelet lehetne írni egy egy feladathoz.

2016. júl. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!