Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez normalis hogy ennyi ido...

Ez normalis hogy ennyi ido utan meg nem beszelem a nyelvet?

Figyelt kérdés
2eve elek hollandiaban,ebben a varosban eleg az angol hogy dolgozni tudjak.dolgozom is a fonokom meg akikkel dolgozom arabul beszelnek,meg angolul de abba is belekeverik a hollandot.utalom a holland nyelvet,nem is akarom megtanulni.angolbol meg keveset ertek de azt se beszelem.egesznap egyedul vagyok itthon,hiaba nezek angolul csatornakat nem haladok.a parom meg allandoan dolgozik,meg nem is segit,de kozbe meg cseszeget hogy nem tudok meg mindig angolul.azer sok szot tudok de egy mondatot nem tudok osszerakni.

2016. júl. 13. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

A párod azért van, hogy b@....ogasson, nem? :) Mások emiatt nem háborodnak fel.

Szóval, ha otthon és minden szabadidődben csak magyarul beszélsz , akkor nem fogsz megtanulni rendesen angolul. Kellene olyan helyekre járnod, ahol beszélgetni tudsz mással, aki magyarul nem tud. Tanuljál meg angol könyvekből bekezdéseket és mond el kívülről, és utána újabbakat és így tovább. Tanulj meg angol énekeket és énekeld. Ha teszel erőfeszítést menni fog, ha nem teszel semmit, akkor nem. Rajtad múlik.

2016. júl. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A hollandoknak szerintem gyakran van eleg eros akcentusuk, szoval olykor tenyleg nehez lehet megerteni oket.

Egyebkent sajnos van olyan, aki egyszeruen nem tud megtanulni semmilyen idegen nyelvet normalisan. Volt olyan tarsam a kozepiskolaban, aki kozel 13 ev angoltanulas utan is megbukott az erettsegin, pedig tenyleg keszult ra es nem is volt buta. Az angollal en is szenvedtem, sokkal nehezebb volt azt a szintet elerni, amit oroszbol joval rovidebb ido alatt sikerult.

Csak azt tudom mondani, hogy probalkozz minel tobbet, gyakorolj. Ha mar sok szot tudsz, az azert jo, mert valamennyire ki tudod fejezni magad. Foglalkozz a nyelvtannal is, nyelvkonyvek, internet, tanfolyam stb. A parod pedig bunko, piszkalodas helyett inkabb segithetne. A hollanddal hogy allsz? Marmint ertem, hogy nem szereted, en sem allitom, hogy a vilag legszebb nyelve, de vannak egyezesek az angollal. Esetleg probalkozhatnal azzal is.

Sok sikert a tovabbiakban!

2016. júl. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mit dolgozol?
2016. júl. 14. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Ezt az öntudatot nem találjuk meg máshol: 2 éve kint élek, de ha belefeketednek, akkor se tanulom meg az illető ország nyelvét. Ez annyira magyaros, hogy csak na.

És elvárjuk, hogy jó legyen nekünk. :)


Én nem gondolom, hogy a párod bunkó, gondolom, ha ő dolgozik, te meg otthon ülsz egész nap, akkor ő azt képzeli, hogy te majd menedzseled a nyelvtanulást. Mondjuk én is úgy gondolom, hogy ez elvárható lenne. Ha kint vagy 2 éve, akkor már 1 év 364 napja végig kellett volna nézned a netet az angol nyelvtanulás lehetőségeit tekintve. Ezermillió jó tanács van.

Bár, az kétségtelen, én úgy gondolom, hogy kifejezni magadat az nem fog menni otthon üldögéléssel. Azt gyakorolni kell. A lehetőséget neked kell megtalálnod.

2016. júl. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
(mondjuk nem értem az ellentmondást, hogy a dolgozom és az egész nap otthon ülök hogyan teljesül egyszerre, de ez az én bajom :) )
2016. júl. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Strogoff lehetseges kerdezo este dolgozik.

Nem (csak) magyar szokas.En dolgoztam olasszal, 27 ev utan se tudott angolul.Mikor kerdeztem miert nem, azt mondta tanuljak meg en olaszul (angol nyelvteruleten) Az arab sem kulonb, csak az o nyelven akar pofazni.

2016. júl. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6oraban dolgozom,takaritok.igenis szoktam itthon angolozni,de ugy erzem nem haladok.meg az se tesz jot hogy tobbet hallom az arabot meg a kevert holland angolt amikor hozzam szolnak.
2016. júl. 14. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!