Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszul a hétköznapokban...

Oroszul a hétköznapokban használható módon megtanulni nulláról mennyi idő lehet (napi két óra ráfordítással)? Úgy, hogy el lehessen beszélgetni az utcán random emberekkel, lányokkal?

Figyelt kérdés

Azt kiemelném (tudom, sokan helytennek tartják majd, valahol igazuk is van), hogy főleg egymagam, otthon tanulnám, minél kevesebb tanár közbeiktatásával.


Például a sokal által dícsért Kreatív Orosz nyelvleckékkel, orosz nyelvű dalok fordításával, és a kiejtéshez néha egy kis tanári segítséggel.


Mennyi idő leht eljutni (hány hónap/hét) ezzel a napi két óra ráfordítással, hogy tudjon az ember fia "elfogadhatóan..." beszélgetni echte ukránokkal/oroszokkal oroszul?


(Tolerálják egyáltalán, ha látszik azért, hogy eleinte "nyögdécselve" megy majd csak, amolyan "kézzel-lábbal módon"?)



2016. júl. 17. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én mindenképpen a VKontaktot ajánlom rengetek pdf és audio fájl van feltöltve és különböző csoportok vannak, ahol oroszoktól tanulhatsz vagy külföldiekkel oroszozhatsz.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link] /books

2016. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

PONS - Megszólalni 1 hónap alatt oroszul

Relaxa Villám orosz

Usborne - Kezdők orosz nyelvkönyve

2016. júl. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
87%

Ha valóban fordítasz rá ennyi időt, akkor szépen meg lehet tanulni, viszont azért mindenképpen iktass közbe valamilyen tanári kontrollt (akár heti 2x45 p) mert nem fix hangsúlyok vannak, és a különböző hangok kiejtését is befolyásolják, amit szerintem nekünk, magyaroknak nehéz elsajátítani. Ha ennyi időt szánsz rá, akkor nem lesz gondod vele! :-)

Sikeres nyelvtanulást!

2016. okt. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az észrevételeidet! A kontroll (magam is úgy látom) beiktatása megkerülhetetlen lesz.


Időben mennyit gondolsz, ilyen sebesség mellett mennyi idő az, hogy nyugodtan beszélgethessek oroszokkal (ukránokkal? már amelyik beszél oroszul - de úgy tudom érteni mindegyikük érti az oroszt) véletlenszerűen utcán idegenekkel, vagy akár egy üzletben, netalán egy-egy megbeszélésen? Hány hónap szerinted?


(Nem a tökéletesség a cél, hogy a lehető legszebben használjam a nyelvet és annak nyelvtanát, hanem a "valamennyire már érthető" kommunikáció - majd később jöhet a tökéletesítés is, de az csúnyán fogalmazva "ráér".)

2016. okt. 2. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!