Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan és honnan készülhetek...

Hogyan és honnan készülhetek fel a levélírásra? Angol ECL nyelvvizsgához

Figyelt kérdés

Heti rendszerességgel járok külföldre.(benelux/anglia)

Elég jól tudok velük beszélgetni angolul.

Tanultam angolul de mindig az élő beszédre voltam fókuszálva.

Most szeretnék csinálni egy nyelvvizsgát. De sosem írtam még angol levelet.

Egyedül hogyan tudok erre felkészülni stb.?

Mennyire tartjátok ezt a részt nehéznek ?

(az egyedül lényeges mert nincs időm eljárni tanárhoz)


2016. júl. 21. 09:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

ECL-en nem "levelet" kell írni, hanem egy esszét és egy hozzászólást egy adott témáról/problémáról vagy témához/problémához.


Én ott csináltam a közép- és felsőfokú angolomat is, szerintem nem nehéz. Mindig aktuális témát adnak.


Vannak direkt ECL-es kiadványok, ezekben vannak gyakorlófeladatok is, ezeket érdemes lenne megnézned és megírnod, majd megmutatni egy tanárnak, ha nem is jársz el. Bár szerintem pusztán az "elég jól tudok beszélgetni angolul" (a kérdés csak az, hogy helyesen beszélsz-e) nem elég, egy tanár tudna neked segíteni, hogy vizsgán mire figyelj (pl. mivel kint használad inkább a nyelvet, sok szleng kifejezést használhatsz, ami hibának számít).

2016. júl. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!