Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Svéd, finn vagy norvég?

Svéd, finn vagy norvég?

Figyelt kérdés
Melyik nyelvet lenne érdemes elkezdeni tanulni és miért? Milyen nehezek az angolhoz és egymáshoz képest? Aki esetleg beszéli valamelyiket, mit tanácsol? :)

2016. júl. 21. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül a svéddel foglalkoztam/foglalkozok komolyabban és meglepődve tapasztaltam először, hogy sok szó hangzása,leírása hasonlít az angolra. :D
2016. júl. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na, ez már egy jó pont! :) És hogy tetszik a nyelv? Jó tanulni? Mennyi idő alatt lehet nagyjából belerázódni?
2016. júl. 21. 20:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyik sem tartozik az egyszerubb nyelvek koze. Tanulni akkor van ertelme, ha konkret celod is van az adott orszagokkal, akkor ertelemszeruen azt, amelyikbe keszulsz. Hobbibol persze barmelyik elkezdheto.

Kozelebbi tapasztalatom a finnel van, bar azzal sem tul sok, a sulimban lehet tanulni es egyszer ultem be egy finnorara. Haat...nagyon szep szerintem, de ha valami, akkor ez tenyleg nem egyszeru. Viszont tenyleg gyonyoru, utolag talan mar kicsit banom is, hogy annak idejen nem erdekelt, mikor fel lehetett volna venni. Ja es Finnorszagban sokan szeretik a magyarokat allitolag :)

2016. júl. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent azt mondjak, a sved es a norveg valamennyire hasonlit egymasra, illetve ha tudsz nemetul, a sveddel sokkal konnyebb dolgod lesz. A finn viszont teljesen kakukktojas, mivel az finnugor nyelv.
2016. júl. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a norvégot mondanám, a legtöbben akik csak elkezdik tanulni - köztük én is- imádjuk.:) A norvég ráadásul kevésbé szabványosabb a kép nyelvhez képest, az akcentus sincs annyira kiforrva náluk. Bónusz: hogy az ország egyébként befogadó politikával rendelkezik, szóval nem hátrány csak azért, mert nem eu-s ország:)
2016. júl. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.:)

Én imádom, de úgy magát az országot is. Szóval nem volt nehéz belerázódni. A nyelvem is viszonylag hamar ráállt.

2016. júl. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
de a norvég is van ennyire jó :)
2016. júl. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Azt a nyelvet ezek közül, amelyik országban élni akarsz. Hobbinak nem igazán van értelmük, mivel kevés forrás van mindhez. Elfelejtenéd.
2016. júl. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Leifur ***** válasza:
100%

Szervusz!

Hogyha aktuális még a kérdés, pár gondolatot írok.

Mindhárom nyelvet tanultam.

A finn Finnországon kívül kevés helyen hasznos. Kelet-Európában multinacionális cégeknél, így Magyarországon is, el lehet vele helyezkedni, de ezek általában azért nem álommelók.

Észtországban keresnek még komolyabban finnül jól beszélő embereket a turisztikai szektorban, illetve sok front-office munkához. (Viszont Észtországban elég sokan beszélik a finnt, bár felsőfokon ott is csak kevesen).

A svéd és a norvég szintén kelet-európai "SSC"-kben kell, így itthon is, szintén nem túl izgalmas melókhoz. (Customer Service, IT helpdesk, stb...)

A két skandináv nyelvet amúgy keresik nyugati országokban is, bár ott már általában sales-es pozikra, amihez azért kell tapasztalat és/vagy egy megfelelő személyiség, ami nem mindenkiben van meg.


Ami a nehézségüket illeti: a svéd és a norvég összegészében ugyanolyan nehezek lehetnek. Egy nagy különbség van a kettő között egy magyar számára: svédből van több tankönyv is magyar nyelven: Harrach Ágitól nem is egy. Plusz az idegennyelvi könyvesboltokban Budapesten mára már garmadával állnak rendelkezésre gyakorlófüzetek.

Ezzel szemben norvég anyag még mindig csak kezdő szinten áll rendelkezésre magyarul. Társalgási szintű elsajátításához kizárólag angolul vagy norvégul tudsz majd csak továbbhaladni.

Finnből áll a legtöbb magyarnyelvű anyag rendelkezésre. A finn viszont a legnehezebb, a kezdetei mindenképpen. Azt érdemes megjegyezni, hogy az alapfok után viszont a finn sok magyarnak nagyon könnyen megy tovább, mert ugyanolyan szóösszetételek, szóképzések és nyelvtani kifejezések vannak, mint a magyarban. Ez a skandináv nyelvekről nem mondható el, azokat mindig "tanulni" kell majd.

2016. aug. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!