Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemes megtanu...

Melyik nyelvet érdemes megtanulni az angol mellett? Inkább folytassam a spanyolt vagy egy teljesen új nyelv?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni. Tanultam spanyolul 4 évig, azonban 5 éve nem foglalkoztam már vele egyáltalán. Tetszik a spanyol, mert szép nyelv de nem tudom, hogy megérné-e folytatni, a nyelviskolák drágák és szeretném, hogy ha már beleölöm a pénzt, érjek is vele valamit. Sokan mondják, hogy nem a leghasznosabb nyelvek közé tartozik(legalábbis itt, nálunk). Szükség esetén akár egy új nyelv is szóba jöhet, bár tudom, hogy az nagyon sok év lenne mire megtanulnám. Persze, spanyolul is elég gyengén tudok, szinte már alapszinten sem szerintem, de ha elővenném, biztos beugrana sok minden. Érdemes lenne elkezdeni egy másik nyelvet vagy maradjak a spanyolnál, ha már egyszer azt tanultam?
2016. júl. 22. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Teljesen emberfüggő, kinek mi éri meg.
2016. júl. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ. Alapjáraton a németet ajánlják mindenkinek, de ha pl. minden álmod Oroszországba költözni, akkor semmire nem mész vele. Szóval gondolj bele, melyik országban tudnád elképzelni magad, még ha most épp nem is tervezel kiköltözni.

Napjainkban egyébként lassan újra hasznossá válik az orosz, de ha Amerikába készülsz, abba ne hagyd a spanyolt! Angollal es spanyollal ott tiéd a világ (na jó, kis túlzással :p). Francia szintén jól jöhet és esetleg még a holland is, bár arrafelé az emberek általában tudnak angolul.

De ha csak hobbiszinten gondolkodsz, akkor tanulhatsz akár japánul, törökül vagy litvánul is.

2016. júl. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem gondolkodom külföldön egyáltalán. Így inkább az érdekel, hogy itthon mi éri meg. Bár ha jobban belegondolok, hiába írnátok, hogy a német, ha úgyse tetszik és nagyon nehéz.
2016. júl. 22. 18:35
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

"hiába írnátok, hogy a német, ha úgyse tetszik és nagyon nehéz."


- Erről van szó. Azt tudod megtanulni, ami tetszik.

2016. júl. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Itthon nagyon is megeri pedig a nemet. De ha csak kinlodnal vele, en sem ajanlom. Akkor inkabb folytasd a spanyolt, mert ha elvezed, amit csinalsz, sokkal jobban fog menni. Az pedig, hogy tudsz angolul, kis hazankban mar jo nagy pluszpontot jelent :) (persze ha jol beszeled, errol nem irtal)
2016. júl. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen. Végülis bármelyik nyelvről legyen szó, egy idegen nyelv ismerete csak előnyt jelenthet, legyen z bármelyik nyelv.
2016. júl. 22. 18:46
 7/9 A kérdező kommentje:
angol jól megy, igazából anglisztika szakon tanulok.Csak azt sajnálom, hogy nem kezdtem el előbb egy második nyelvet, mert kilépve a munkaerőpiacra, jobb esélyeim lennének. De jobb később, mint soha. Nagyon köszi az eddigi válaszokat, jöhetnek még :)
2016. júl. 22. 18:50
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Valassz egy teruletet ami erdekel, es ahhoz tanulj nyelvet. Engem peldaul miutan hazajottem felev Isztambul utan, elkezdtek erdekelni a torok nemzetkozi kapcsolatok, igy azt kezdtem tanulni.
2016. júl. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Spanyolországban a fiatalok munkanélkülisége elég nagy, ezért sokan eljönnek Budapestre dolgozni és betöltik azokat a munkaköröket, ahol a spanyol nyelv követelmény.
2016. aug. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!