Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen jogon "divat nyelveznek...

Milyen jogon "divat nyelveznek" egyes emberek?

Figyelt kérdés

Már nagyon sok helyen észrevettem, nem csak itt gyk-n, de a valós életben is, hogy bizonyos nyelveket csak úgymond simán le divatnyelveznek. Tipikus példa rá manapság az ázsiai nyelvek, mondjuk a koreai vagy japán. Mert hogy azt csak a fiatalok tanulják, hogy nézhessék a "hülye" sorozataikat meg "meséiket".


Kérdem én, ez miért baj? Miért baj az, ha én mondjuk eredeti nyelven akarom olvasni a mangákat és ezért tanulom a japánt?

Másnak meg nincs semmi motivációja, szenvedés neki a tanulás vagy csak azért csinálja, mert szükséges valamihez, de amúgy nem szereti.

Ha én most meg akarok tanulni japánul, akkor abba miért kötnek bele sokan? Nem mindegy nekik?


Sőt mi több, én még a filmeket is japán szinkronnal nézem. Igen, az eredetileg angol, amerikai filmeket. Nagyon szeretem a nyelvet és meg akarom tanulni.

Aztán jönnek a bunkó emberek (nem mintha elbizonytalanítanának, de másokat lehet igen) és azt mondják, hogy na az ilyenek miatt mint én lesznek divatosak az ilyen nyelvek, és hogy a hozzánk hasonlók miatt nem tanulják meg ők ezeket a bizonyos nyelveket, mert hogy már mindenki azt beszéli. És?


Amúgy meg nem vettem észre például, hogy olyan sok mindenki rohangál az utcán használható (!) japán vagy épp koreai nyelvtudással.

Nagyon sokak kezdik el azt én is belátom, de a többségük (főleg a nagyon fiatal animések között) soha nem fog eljutni akárcsak középszintre is.


A biztosítékot pedig az csapta ki, hogy nem rég itt olvastam egy kommentelő véleményét, hogy a spanyolnak (!) sincs semmi értelme, mert már sokan tanulják. Tanuljanak inkább helyette dánt meg kínait.


Szerintem ez úgy ahogy van hülyeség. Hisz a nyelvtudás érték nem? Mindig az marad. Annyi ember vagy, ahány nyelvet tudsz. Lehet, hogy több lesz a jelentkező olyan munkahelyekre ahova mondjuk spanyolt és angolt kérnek és nehezebb lesz bekerülni, de hát ez van. Most akkor az emberek ne tanuljanak ritkább nyelveket, ha mondjuk az tetszik nekik, mert hogy az másnak nem jó?!


Egyébként én tanulok angolul és németül is. Mindkét nyelven nézek műsorokat filmeket. Nem mintha németből még sokat értenék, de nagyon tetszik. Mellette pedig majd szeretnék japánt. Most kezdem az egyetemet és igazából még az is lehet, hogy az első egy-két éve zűrös lesz, és majd csak aztán kezdek bele, lehet, hogy nem is jutok sokáig. De miért kapnak lenézést egyes emberektől az olyanok, mint én?

Vagy akárki, aki aki mostanában "divatos" nyelvet tanul.

És félreértés ne essék, nem azzal van bajom, hogy egyes nyelvek divatosak, vagyis mostanában sokan tanulják, hanem azzal, hogy ezt a jelzőt negatív értelemben használják, mint valami nagyon rossz dolgot.


Mi a véleményetek?


2016. júl. 24. 15:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Most látom "kicsit" hosszú lett, de olvassátok el, szerintem nem unalmas. :D
2016. júl. 24. 15:02
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Mindig van egy aktuális nyelv amit felkapnak, 10 éve ez a francia volt. A spanyol/japán most divatnyelv? Igen. Haszontalan? A legkevésbé sem. Ami engem illet olyan értelemben szoktam negatívan használni a divatnyelv szót, hogy mindig vannak szülők, akik szerint (a másik szülőt majmolva) csak az épp divatos nyelvek érnek valamit, a többi gagyi, unalmas, nehéz stb. Persze ők egyiket se beszélik. Mint írtam, korábban ilyen volt a francia, ma meg a spanyol.
2016. júl. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha egyszer divatos az ilyen nyelveket tanulni, akkor mi a gond?
2016. júl. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

1. Szólás szabadságának hívják azt a jogot, ami alapján "divatnyelveznek" az emberek.


2. Nem kell a babyrage. Ha te japánul akarsz tanulni, akkor tanulj. Nem 10 éves vagy, ne foglalkozz a fanyalgók véleményével.


3. A spanyol, olasz valóban nem olyan "értékes" nyelvtudás munkaerőpiaci szempontból, mint a kínai. Ettől még valóban jó ha beszéled, hiszen minden nyelv ismerete érték, mindegyikkel több vagy. De ha nem a "szépsége" miatt akarod tanulni, hanem csak kell egy nyelvet választanod, ami értékesebb (MUNKAERŐPIAC), akkor a kínai, sőt a dán is jobb választás. Ettől még a spanyol nyelvtudásod nem rossz, nem hülyeség. ..

2016. júl. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Huh ez tényleg hosszú lett. :) Én most kezdem majd a kínait az egyetemen és sok olyan emnerbe ütköztem akik szerint ez nem ér semmit, sőt sok ember lenézi a bölcsész beállítottságúakat és azt mondják mindenki menjen orvosnak. Örülöj hogy van motivációd. :) Aki ezt kifogásolja mert divatnyelv szerintük azzal meg nem kell foglalkozni. Úgy beszélnek, hogy fogalmuk sincs a dolgokról.
2016. júl. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyen emberekkel nem kell foglalkozni. Nagyon sokan vannak, akik semmilyen nyelven nem beszélnek az anyanyelvükön kívül, illetve csak az angol/német megy nekik, az se felsőfokon, de sokszor még középfokon se.

Sokan szerintem az ilyen emberek közül inkább az irigységüket palástolják azzal, hogy ilyeneket mondanak, mert ők nem képesek egy nehezebb nyelv elsajátítására.

Ahogy írtad, a nyelvtudás érték. Én úgy gondolom, hogy azok a nyelvek, amelyeket sokan beszélnek azért hasznosak, mert a világon egyre több helyen tudsz velük boldogulni, az üzleti életben is könnyebb így a kommunikáció a különböző nemzetiségekkel.

A nehezebb, ritkább nyelvek ismerete pedig pont azért értékes, mert kevesen beszélik (pl. tolmácsként, fordítóként ez sokat számít).


Szóval nem kell foglalkozni ezzel, tanulj annyi nyelvet, amennyihez kedved van, olyat, amihez kedved van, még sok előnyöd származhat belőle az életben. :)

2016. júl. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hármas, négyes. Nincs is baj a szólásszabadsággal, hiszen én is azért írhatom le itt amit gondolok. :)

Igen, tudom, hogy divatosak, nem is ez a bajom, hanem hogy hogy jut odáig egy ember, hogy úgymond lenézéssel szemlélje azokat, akik akármilyen népszerű nyelvet is tanulnak. Hisz ennek jó dolognak kellene lennie, nem? Hogy valakit nyelvet tanul.

Nyilván nem lehet ezeket össze hasonlítani a némettel vagy az angollal, amit szintén sokan tanulnak, hisz nagyobb területen van felhasználási rétege, de miért kell szemeket mereszteni, hogy "jaj, már megint egy spanyolos".

2016. júl. 24. 15:51
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért foglalkozol ezzel? Ne vedd magadra, ennyi. Ez a reakció róluk állít ki szegénységi bizonyítványt.
2016. júl. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért, szerinted nem divatnyelv?

Majd nézd meg 2 év múlva kit fog érdekelni Songokujalapeno.

2016. júl. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!