Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi felkészülés szükséges...

Mennyi felkészülés szükséges egy angol középfokú nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés

Én már hosszú ideje készülök és augusztusban megyek de arra lennék kíváncsi, hogy ti mit tanultatok leginkább?..

Szavakat?



#tanulás #angol #origa nyelvvizsga
2016. júl. 26. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Három évig tanultam középsuliban, 12-ben októberben vizsgáztam, simán meglett (sima, nem tagozatos osztály), májusban 90%-os lett az emelt érettségi belőle. Olvastam, angol adásokat néztem.
2016. júl. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De akkor nem is jártál külön tanárhoz?
2016. júl. 26. 21:39
 3/10 anonim ***** válasza:

egyéni kompetencia függvénye, hogy neked mire van szükséged...

vannak akik segítség nélkül is fel tudnak készülni, de vannak olyanok, akiknek kell tanár, neked kell tudnod, hogy melyik oldalon állsz

2016. júl. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem jártam, eszméletlen jó tanárom volt (megérdemli, hogy leírjam: Szilvás Izabella). :)
2016. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egy írásbelihez milyen bő szókincsre van szükség?
2016. júl. 26. 21:53
 6/10 anonim ***** válasza:
kb. 500 óra egy középfok
2016. júl. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1 hét.
2016. júl. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem fél év intenzív felkészülés volt úgy, hogy saját magam tanultam könyvekből. Volt iskolában angol órám, de nem sokra mentem sajnos velük, mert gyenge oktatókat fogtam ki, úgyhogy mikor muszáj lett a nyelvvizsga, a saját módszeremmel tanultam házilag.
2016. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi volt a saját módszered?
2016. júl. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag előszedtem a sulis nyelvkönyveimet és jegyzeteimet, ezeken mentem végig nagyon alapként. Utána pedig vettem pár célzott nyelvkönyvet - ez volt a fő része a tanulásnak - , pl. volt egy nagyon jó részletes, amiben az összes nyelvtani kérdést pontról pontra átvették, igeidők, műveltetés, egyéb speciális szerkezetek és volt hozzá gyakorlófeladatos rész is, ez nagyon-nagyon hasznos volt. Beosztottam magamnak, hogy hány naponta veszek át új fejezetet belőle, kijegyzeteltem, aztán csináltam külön teszteket is egy másik könyv alapján. Emellett volt olyan könyvem is, ami a szókincsnövelésben segített.

Szóbelire meg megvettem pár gyakorló CD-t hallásértésre és igyekeztem angol nyelvű dolgokat hallgatni. :)


Mindenképpen úgy gondolom, hogy minél több tesztfeladatot érdemes csinálni, mert nagyon-nagyon hasznosak a begyakorlásban és a szókincs bővítésében is, emellett pedig legyen legalább egy olyan jó nyelvkönyved, ami rendszerezetten és érthetően segít a nyelvtani szabályok elsajátításában és főleg értésében. Ezen felül pedig érdemes előre beosztani egy tanulási ütemtervet és ehhez tartani magad, méghozzá úgy, hogy lehetőleg a vizsga előtti pár hétben már ne kelljen új dolgokat megtanulni, hanem csak ismételni, gyakorolni és esetleg még szókincset fejleszteni olvasmányok és tesztek révén.

2016. júl. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!