Spanyol vagy olasz?

Figyelt kérdés

Gimi után a kettő közül valamelyiket szeretném tanulni. A saját kérdéseim h

Melyik a jobb?

Melyik a szebb?

Melyik a hasznosabb?

Melyik a nehezebb?

És továbbá bármilyen személyes véleményt, tapasztalatot is fogadok.

Előre is köszönöm!



2016. júl. 31. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Annak idején amikor gimnáziumba jelentkeztem, én is rengeteget vacilláltam a két nyelven. Végül az olaszt választottam, amit mai napig nem bántam meg.


1) Melyik a jobb? Ezt nehéz lenne megítélni. Nagyon szubjektív hogy kinek melyik nyelv jön be. Én azt mondom hogy az olasz, egy spanyolos meg azt mondja hogy a spanyol.


2) Melyik a szebb? Szerintem az olasz, sokkal dallamosabb és jobb hangzású mint a spanyol. Mondom ezt úgy hogy szerintem a spanyol is ott van világ legszebb nyelvei között.


3) Melyik a hasznosabb? Ha Magyarország közelében gondolkodunk, akkor mindenképpen az olasz. Olaszország sokkal közelebb van, rengeteg olasz cég van egész Európában, de akár itthon is.


Azonban ha globálisan gondolkodunk, akkor a spanyol sokkal de sokkal hasznosabb nyelv. Nagyon sokan beszélnek a világon spanyolul. Ha meg Közép- és Dél-Amerikában gondolkodunk, akkor meg szinte mindenki.


Általánosságban én tehát azt mondanám hogy a spanyol hasznosabb választás lehet.

Ugyanakkor mind a kettő latin nyelv, így tehát hasznát veheted az élet számos területén. Például az egyik barátom orvosnak ment tanulni olasz nyelvtudással, és mindig hangsúlyozza hogy mennyire megkönnyíti a dolgát hogy tud olaszul.



4) Melyik a nehezebb. Szerintem egyformán meglehet tanulni a kettőt. Ugye én igazándiból csak az olaszról tudok beszélni, de szerintem egyik nyelvet sem nehéz elsajátítani. Az olasz nem olyan nehéz, főleg ha már beszélsz valamilyen idegennyelven. Egyszerűbb a nyelvtana, könnyű a kiejtése, tisztán érthetőek a szavak. A spanyolról szerintem ugyanez elmondható.


Ha mind a két nyelv nagyon tetszik neked, akkor sincsen semmi gond. Ha már elsajátítottad az egyiket, onnantól már könnyen megtudod tanulni a másikat is.

2016. júl. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Szubjektív.

Szubjektív.

Szubjektív.

Szubjektív.


Az olasz kiejtés kicsivel könnyebbnek tűnt a spanyolnál.

2016. júl. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

A kérdés jó, én is nehezen határoztam el magam annak idején. Sokáig a spanyol volt a kedvencem, mert mikor jártam Barcelonában teljesen beleszerettem a városba, azóta is visszavágyom oda. Aztán vmiért mégis az olaszt választottam, amit nem bántam meg. Nálam nem volt szempont az, hogy melyik hasznosabb, mert már jól tudtam angolul, vmennyire németül és én ezzel elégedett voltam.

Összességében a spanyol hasznosabb, hiszen világnyelv, míg az olasz nem. Ugyanakkor miért ne lehetne vmi konkrét terved kifejezetten az olasszal? Pl ha Olaszországba költöznél, dolgoznál, akkor értelemszerűen az olasz a hasznosabb.

Számomra az olasz a legszebb. Most ráadásul elkezdtem olvasni az Ízek, imák, szerelmek c. kötetet (ha lány vagy és még nem olvastad, akkor nagyon ajánlom), olyan szépen ír az olaszról, hogy újra beleszerettem a nyelvbe :D


Ugyanolyan nehéz a kettő, ugyanazok a nyelvtani szabályok vannak mindkét nyelvben, kiejtésben sincs nehézség egy magyar számára.

2016. júl. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A spanyolt több munkás beszéli. Nem a mennyiség számít, hanem a minőség. Kevés hasznú divatnyelv. Az olasz valamivel hasznosabb. Vannak olasz cégek.
2016. júl. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkét nyelvet tanultam, mindkét országban éltem. Magyarországra visszatérve - vidéki városban - az olasz nyelvtudásból meg tudtam élni, a spanyolnak sajnos nem sok hasznát vettem. A fővárosban, illetve külföldön mindkettő hasznos lehet. Mindkettő nagyon szép nyelv. Nehézségre talán egyforma, bár én az olaszt tanultam előbb, az után a spanyol már nagyon könnyű volt. Tanárt és tananyagot is könnyebb az olaszhoz találni.
2016. aug. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!
2016. aug. 1. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!