Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik szláv nyelvet ajánlanát...

Melyik szláv nyelvet ajánlanátok kezdésnek?

Figyelt kérdés
Elég szabadidőm van, és elégszer lecsesznek, hogy csak egy nyelvre pazarolom a nyelvérzékem. Én a horvátra gondoltam, elvégre 800 éves közös kúltúránk van.

2016. aug. 2. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Jó ötlet. Mondjuk attól is függ, hogy merre élsz. Én délen, szóval nekem még közel is van, ha gyakorolni szeretnék :)

Ha a szlovák határ közelében élsz, akkor viszont az lenne célszerűbb.

Orosz is nagyon jó szerintem. Nehéz. De ott ugye még az is pluszban érdekes, hogy cirill betűket használnak.

2016. aug. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Oroszul tanulj szerintem. Annyi álláshirdetést látok, ahol oroszul tudó személyeket keresnek, hogy nem lenne rossz befektetés
2016. aug. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Cirill betűket évekkel ezelőtt megtanultam mert elbűvöltek :) különben Pesttől 30 km-re lakom, de gyakran nyaralok Horvátországban, angolul ugyan, de beszélgettem is a horvátokkal.
2016. aug. 2. 10:46
 4/9 A kérdező kommentje:
Orosszal vannak terveim, de később. Mivel egyelőre januárban középfokúzok angolból, utána némettel tervezem folytatni, szerencsére ilyen multifunkciós a tanárom :d
2016. aug. 2. 10:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért jó, ha horvátul tanulnál, mert eleve ezt nézted ki magadnak, ez érdekel. És így szerintem szívesebben, könnyebben tanul az ember.
2016. aug. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a horvát nyelvet megtanulni értelmetlen, mert azon kívül, hogy ha esetleg Horvátországba mész nyaralni, hol használod? Az orosz nyelvnek nagy a piaca, szóval jó befektetésnek számít.
2016. aug. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6: nem értelmetlen, sose tudhatod, hogy mit hoz a jövő.

Nekem most munka miatt pont horvátul kell megtanulnom!

Oroszul tanultam régebben. Nekem meg az nem hasznos, és a horvát kéne.

Egyébként semmilyen nyelv megtanulása nem értelmetlen. Ennyivel is többet tudsz. Ha csak a saját szórakozásodra tanulod már az is jó, akkor is fejlődsz. Én pl. csak úgy spanyolul kezdtem tanulni. És nagy élmény volt, spanyol dalokat lefordítani, egyszerűbb spanyol könyveket elolvasni, spanyol filmeket megnézni. Ennyivel is kibővült a világom.

2016. aug. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pontosan. Nekem semmi különb célom nincs a horváttal, ez csupán szórakozás lenne. Nem titok, én kimondottan tolmácsnak készülök ( a tanárom 5 nyelven tud ), és ki tudja, tényleg lehet, hogy egyszer kell majd.
2016. aug. 2. 11:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Régen érkezett válasz erre a kérdésre, de talán még aktuális.

Én tudok szlovákul, csehül, lengyelül és kicsit horvátul. A nyelv hasznossága attól függ, hogy neked mi a célod vele. Gyakran járok az említett országokba, ezért nekem nyilván ezek a nyelvek hasznosabbak, mint az orosz. Ha neked mindegy melyikkel kezded, akkor én kezdésnek a szlovákot ajánlanám. Önálló tanulással azt a legkönnyebb megtanulni. Nincs benne magyartól idegen hang, a hangsúly mindig az első szótagon van, a nyelvtanban is kevesebb lehetőség van a félretanulásra, mint a horvátban, emellett a többi kisebb szláv nyelvhez képest több könyvet vagy segédletet találsz hozzá.

De arra ne számíts, hogy könnyű lesz, az első szláv nyelv kínszenvedés, de annyira hasonlítanak egymásra, hogy egy másikat már erőfeszítés nélkül megtanulsz.

2016. aug. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!