Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni otthon angolul?

Figyelt kérdés
Nézek angol videokat amihez használok forditot,de semmire sem jo.Ha meg simán Angolul nézem,mégis hogyan tanulom meg?

2016. aug. 8. 00:19
1 2
 1/12 anonim válasza:
Nézzél feliratosan filmeket/sorozatokat, meg játsszál angolul. Egykettőre rád ragad egy alapszint.
2016. aug. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Duolingo, tölsd le telefonra de számítógépen is fent van
2016. aug. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Először magyarul tanulj meg...
2016. aug. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

"Tudnák"?

Ne már...

2016. aug. 8. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A nákozás hazán egyes vidékein tájszólás. Tájszólást nem illik lenézni...

Amellett, mivel csak egy önkényes szabályról van szó, a nyelvhelyességhez nincsen köze.

2016. aug. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

Igazad van.

Elnézést!

2016. aug. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nincs igazad, mert semmi nem utal arra, hogy a kérdező azt a tájszólást beszéli, ahol nákoznak. És egyébként is, az iskolában tanítják a magyar irodalmi nyelvet és beszélt köznyelvet, úgyhogy, aki járt iskolába, az tudja, hogy igenis nyelvhasználati hiba a nákozás, még akkor is, ha dialektust beszél. Szóval, amikor kiír ide egy kérdést (ahol az emberek 99%-a a köznyelvet beszéli), akkor ott nyelvhasználati hibának számít, ha dialektussal ír, és az emberek pejoratívan fogják megbélyegezni.


Erre írtam, hogy tanuljon meg magyarul, mert aki tud magyarul, annak illik tudni a különbséget a köznyelv és a dialektusok között... Beleértve neked is.

2016. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, ha nekem nincs azért igazam, mert te olyant képzelsz, amit én nem írtam... :D
2016. aug. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A vita érvényét vesztette, mert a kérdező kijavíttatta a "tudnák" szót a modikkal.

És helyesen tette! :)

2016. aug. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem javítattam ki semmit!Maguktól tették a kis szemetek. :D

"Tudnák" v "nék" hát nem tökmind1?!Komolyan ezen akadunk fel?! Eszem,fa*zom megáll.


Persze megint nem a kérdésemre adtok tippeket,jó tanácsokat.


De köszönök mindent!

2016. aug. 8. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!