Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyíregyházán melyik iskolában...

Nyíregyházán melyik iskolában a legjobb az angol nyelv oktatása?

Figyelt kérdés

Nyolcadikos leszek, ilyenkor már mindenki a továbbtanuláson gondolkodik. Én valami angol pályára szeretnék menni, csak azt nem tudom Nyíregyházán erre melyik iskola a legmegfelelőbb. Olyan iskolába szeretnék menni, ahol az angolt nagyon jól tanítják, és a közösség is jó. Írok néhány iskolát, amelyet nekem javasoltak:

- Zrínyi Ilona Gimnázium

- Kölcsey Ferenc Gimnázium

- Szent Imre Katolikus Gimnázium (ebben a suliban baj, h nem vagyunk annyira vallásosak?)

- Arany János Gimnázium

Ezekről az iskolákról várok véleményeket! (közössége, angol nyelv)

Ha esetleg valaki tud más gimit javasolni, azt nagyon köszönöm.



2016. aug. 8. 11:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
- Kölcsey Ferenc Gimnázium
2016. aug. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz lenne megmondani hogy melyik helyen a legjobb. Ha jó vagy angolból, akkor mindenhol feltudsz készülni megfelelően egy nyelvvizságra/érettségire. Ha az iskolai rangosokat nézzük, akkor a Kölcsey van legelőrébb. Sokkal erősebb iskola mint a másik három, de persze bejutni is nehezebb. Viszont nem lehetetlen. Én is a Kölcseybe jártam, igazából szerettem, jó suli. A nyelvoktatás kiemelkedően jó, ez is a fő profiljuk. Viszont angoltanárokból is van ott nagyon jó, meg vannak kevésbé jók. Többségében azért jó tanárok vannak. Mindenesetre normális és okos diákok között tanulhatsz, és órákon lehet normálisan a tanulásra koncentrálni, míg egy Aranyban nem biztos hogy mindenki olyan eszes. A Zrínyiben is vannak jó és rossz nyelvtanárok, ott is meglehet tanulni normálisan angolul. Én mint volt Kölcseys diák mindenképpen a Kölcseyt javasolnám, de mondjuk nekem a szüleim is nagyon jól beszélnek angolul, tehát nekem volt ki segítsen. Azonban a közösség nagyon jó, a tanárok nagyon jól megtanítják az anyagot és felkészítenek az érettségire. És hát a nyelvoktatás meg szintén nagyon jó a suliban, így az angol is.
2016. aug. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Még várok véleményeket! :)
2016. aug. 8. 15:41
 4/17 A kérdező kommentje:
A Szent Imréről tud valaki valamit?
2016. aug. 8. 15:47
 5/17 anonim ***** válasza:
Mechwart
2016. aug. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%

A Szent Imréről tud valaki valamit?


Nem az őszent jobbja van a bazilikában?

2016. aug. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szent István keze a Szent Jobb...


Kölcsey/Arany. Haverom Aranyba járt, a másik kölcseys. De szerintem az Eötvös is jó választás, vagy a VPG.

2016. aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi. Én nekem azt mondták, h a Szt. Imrében jó az angol. Még várok véleményt! :)
2016. aug. 10. 12:07
 9/17 anonim válasza:
100%
A Zrínyi tele van sznobokkal, a Szent Imre meg álszentekkel... ha tényleg tanulni akarsz, talán a Kölcsey a legjobb választás.
2016. aug. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményt és a javaslatot. :)
2016. aug. 15. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!