Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudtok olyan szavakat a...

Tudtok olyan szavakat a franciában, amikben van ÿ?

Figyelt kérdés
Szeptembertől tanulok franciául a suliban, gondoltam kicsit megnézem milyen a nyelv, stb. Láttam, hogy sokaz ékezetes betű, és mindegyikre találtam példát, de erre nem. Tudtok ilyen szavakat, amikben ÿ van? És ha lehet, írtok kiejtést is? Köszi előre is :)

2016. aug. 15. 03:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ófranciában létezett, ma már csak földrajzi- vagy családnevekben fordul elő, mint ahogy az "ü" is.

Kiejtése egyszerűen "i".

Itt találsz néhány példát, tekerj le a "Français" szóig.


Pl. Aÿ-Champagne, Moÿ-de-l'Aisne, Faÿ-lès-Nemours, L'Haÿ-les-Roses mint város-vagy községnevek.


Jules Balaÿ, Caÿstros, a Caÿstre folyó istene.

de Croÿ család,

Georges Demenÿ - ez egy magyar származású név.

Régen a Lajos nevű királyokat is Louÿs-nak írták.

[link]

2016. aug. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor az ü-t is i-nek ejtik, vagy ü-nek?
2016. aug. 15. 11:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Franciában az ü = u, az u = ou.

Ma már az "ü" is csak tulajdonnevekben fordul elő.

Pl. a párizsi metró egyik tervezőmérnökének neve Fulgence Bienvenüe. (Ejtsd: Fülgansz Bienvönü)

2016. aug. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!