Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet a legegyszerűbben...

Hogy lehet a legegyszerűbben és leggyorsabban megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
Tavaj kezdtem angolt tanulni,és jövőre éretségiznem kellene. Eddig nêmetet tanultam,de muszáj volt sulit váltani, itt meg csak angol van. Esti gimi ugyhogy csak heti 2x van oktatás. Tippeket szeretnék kapni. Köszönöm.
2016. aug. 16. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

El kell menni egy intenzív nyelvtanfolyamra. Igazából a nyári szünet elején kellet volna nekivágnod, ilyenkor meghirdetnek egy csomót.

Én évekig küzdöttem az angollal, aztán egyszer azt mondtam, hogy most már ha törik ha szakad meg kell tanulni, és akkor ráálltam komolyan. Jártam heti 3x4 órás tanfolyamra és szűk egy év alatt, munka mellett feltormáztam magam gyenge alapfokról magasan középfok fölé.

De az a rossz hír, hogy sok-sok begektetett tanulási óra nélkül nem fog menni. Ezt az időt oda kell szánni rá.

2016. aug. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Németből is érettségizhetsz, nem muszáj angolból.

Egyébként az interneten mindenhol az angolt tolják a képedbe, ha akarod, ha nem, úgyhogy az sem lehet gond, rengeteg segédanyag van.

2016. aug. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Németből csak akkor érettségizhet, ha a 9-12 évben van jegye. Ha nincs, akkor osztályozó vizsgát kell tennie, csak azután érettségizhet belőle.
2016. aug. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, de ez még mindig a könnyebb verzió szerintem, ha már 5-7 évig németet tanult és úgy kell önállóan kiegészítenie a tudását, mint hogy 2 év középsulis angol után elmenjen érettségizni úgy, hogy rengeteg időt elvett még a rendes érettségi felkészüléstől is.
2016. aug. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. Arra gondoltam h nézhetnék feliratos filmeket. Nincs időm tanfolyamokra, mert másfél éves a kisfiam. Azért is váltottam ilyen iskolára. Idén kellett volna érettségiznem, de halasztottam. Mostmár jó lenne. Nagyjából az alap megy. De beszélni, nem. A kiejtéssel is baj van.ha ìrásba csinálom általába dogába azt a 3ast tudom hozni, csak szóba nem. Pl párbeszéd
2016. aug. 16. 10:44
 6/8 A kérdező kommentje:
Amugy mennyibe fáj ez a tanfolyam kb anyagilag? Én vidéken lakok, cegléd közelébe.
2016. aug. 16. 10:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazán nem értem miért kell lepontozni a válaszomat. Komolyan azt hiszi valaki, hogy majd feliratos filmeket nézegetve meg lehet tanulni normálisan, nyelvvizsga-szinten egy nyelvet? Ugyan már! Akár tetszik, akár nem, ha nem szánsz rá időt, akkor nem fog menni.
2016. aug. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem pontoztalak le. Nemhiszem azt, csak gondoltam azzal is rálehetne segìteni. Szoktam tanulni itthon is , van egy magán tanár,mellesleg az angol tanárnő, szerintem fel fogom keresni. Mit gondolsz arról amit mostanság mindenhol látni,h x nap alatt ezzel a módszerrel nyelvet tanul meg valaki? Ez lehetséges?
2016. aug. 16. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!