Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan motivaljam magam at?

Hogyan motivaljam magam at?

Figyelt kérdés

angolt szeretnek tanulni de ha arra gondolok hogy mennyit kell tanulni ahoz h tudjak rendesen beszelni akkor mar elbatortanalodok el megy a maradek kedvem is. Mit csinaljak szerintetek van vmi tanacsotok?



Elore is koszonom!


2016. aug. 16. 22:26
 1/6 N4K4i válasza:
75%

Én már régóta tanulok angolt és nem tartom magam nagy szakértőnek, de talán én ezeket ajánlom:

- Ne így állj hozzá! Én franciául szeretnék tanulni, és nagyon nehéznek találom, de arra gondolok, hogyha belevágok, akkor nem lesz olyan nehéz talán.

- Próbáld megszeretni a nyelvet! Nem szeretem a németet, de mégis tanulom, és néha nem is olyan nehéz így.

- Nézz filmeket magyar felirattal! Lehet, hogy valakinek nehéz egyszerre koncentrálni, de akkor hallod, hogy milyen is egy igazi angol anyanyelvű ember beszéde.

- Ez a legfurább, de néha nálam beválik... Gondold azt, hogy ez az anyanyelved vagy jól beszéled! Ez talán kicsit motivál, hogy ne add fel a tanulást.

Ezeket jutottam most eszembe.

Remélem segítettem és sok sikert! :)

2016. aug. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Persze a nagy cél az,hogy majd egyszer tudjál úgy,ahogy..de legyenek kisebb célok közben,amelyek elérése sikerélményt ad.

Egyébként amit tudsz annyival is több,mintha nem kezdtél volna bele:)

2016. aug. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Hogyan motivaljam magam at?


https://www.youtube.com/watch?v=23M8WT_PS7E

2016. aug. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 chtt ***** válasza:

Nagyon jókat írt az első (és a második is:), és tudom, hogy nevetségesen hangzik, de tényleg az a megoldás, hogy ne gondolj rá, ne így gondolj rá (hisz ezen az alapon írni-olvasni se tanultál volna meg, a járásról nem is beszélve; az volt csak a nagy meló annak idején, csak akkor még nem gondolkodtál, hanem addig csináltad, amíg nem ment:)

Ha már gondolkodnunk kell, arra gondolj, milyen klassz lesz, ha megérted a nyelvet és megérteted magad másokkal; ha már nem kell segítséget kérned, amikor egy neked tetsző számról, filmről, könyvről van szó; ha ellátogatsz egy angol nyelvű országba, és úgy fedezheted fel a csodáit, hogy nem vagy egy jó vagy rossz idegenvezető/tolmács kényének-kedvének kiszolgáltatva... szedd össze, miért lesz tök klassz érteni, beszélni a nyelvet - nem kellenek nagy dolgok, azok néha visszariasztanak - írj le mindent, ami eszedbe jut, és amikor elfáradsz, elbátortalanodsz, azijra gondolj, meg arra, hogy ennél sokkal nagyobb dolgokat is megléptél már; kombináld azzal, amit az első is írt -- filmnézés, ha szeretsz olvasni, akkor előbb könnyített olvasmányok, később komolyabbak... itt az internet, lehetőségek (csevegés, ismerkedés, kutatás) végtelen tárháza... és amikor csak lehetőséged van, beszélj, beszélj, mindegy az, hogy hibásan vagy hibátlanul, csak használd a nyelvet.

Sok sikert hozzá!

:)

2016. aug. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 chtt ***** válasza:
azijra = azokra (fránya billentyűzet:(
2016. aug. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a segitseget! :) Az a baj hogy nincsen arra lehetosegem h beszeljek az adott nyelven masokkal esetleg majd tanarral fogok egyebkent azis elveszi kicsit a kedvemet az egesztol h masok milyen konnyen megtanuljak a nyelvet nekem meg tobb ido mert nem is tudom kivel gyakorolni es h ok mar beszelelnek..remelem hogy menni fog de nagyon sok ido kell hozza.
2016. aug. 17. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!