Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudna segíteni? Németről...

Tudna segíteni? Németről lenne szó (bővebben lent, kép).

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


Tárgyesettel és részes esettel álló igékkel foglalkozik ez a feladatlap, de nagyon nem értem. Elkezdtem irkálni a mondatokat az első feladatban, de szerintem nagyon nem jó, amit írtam.. 4-5-6-ot is próbáltam, de szerintem az még annyira se jó. Nekem ezeket eltudná valaki magyarázni értelmesen, hogy hogy kell jól alkotni? :D

Köszi előre is a válaszokat! :) Nagyon fontos lenne nekem ez, hogy megértsem!!



2016. aug. 19. 07:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem próbáltad megérteni, csak random betippelted a ragozásokat, na mindegy...

[link]

A táblázatot kell bevágni, ennyi. Például utolsó kép, 4-es feladat (karácsony):

Második mondat: Er bringt die Kindern die Geschenke. Mivel a gyerekekNEK hozza, így részes eset, Kinder többesszám, megnézed a táblázatban, nem die hanem den.

Harmadik mondat: szülőkNEK, részeseset, többesszám, így nem die hanem megint den.

Negyedik mondat: A gyerekek meg szeretnék nézni a mikulásT, tehát tárgyeset, mikulás névelője der, ami tárgyesetben DEN.


Így kellene végigzongoráznod az egészet.

2016. aug. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Helyesen

Er bringt den Kindern Geschenke-

2017. márc. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!