Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokú nyelvvizsgára...

Angol felsőfokú nyelvvizsgára mennyi idő alatt készülhetek fel nulláról, és milyen eszközökkel hatékonyan? Könyvek, filmek és további lehetőségek?

Figyelt kérdés
2016. aug. 20. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

A könyvek, filmek, Youtube videók nagyon hasznosak, de azt tapasztaltam, hogy a nyelvvizsgánál pontosság kell, olyan szinten, ahogy az anyanyelvűek biztosan nem beszélnek.


Döntsd el, milyen nyelvvizsgát szeretnél (Telc, ECL, stb.) és csinálj próbafeladatokat, rengeteg ilyen könyv van, nagyon sok gyakorlást igényel. Mennyi idő? A nulláról sok, de minden attól függ, mennyi időd van és milyen a nyelvérzéked. Fel lehet mittudomén 2 év alatt készülni rá, de az nagyon sok munkát és időt igényel.

2016. aug. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5-6 év
2016. aug. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet megmondani, ahogy azt sem mennyire fogod fel az angol nyelvet. Ez egy olyan kérdés mint pl, ha most elkezdek gyüjteni, akkor mikor vehetek meg egy 3-as BMW-t?


Ha még az igeragozást sem tudod, akkor minke a könyvek, filmek?


Stabil alapot kell építeni, mint amikor házat építesz.


Könyvek, filmek, tesztek, arra valók hogy a passzív tudásod növeld, szinten tartsd.


Egy nyelvtanuláshoz parter kell, aki segít, aki beszéltet, aki megmondja a frankót.


Lehet nem ezt akartad hallani, hát pontozzatok le :D

( sok kreténnek üzenem, hogy a piros kéz helyett valami mást nyomkodjatok)

2016. aug. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

9. osztályban szó szerint nulláról (számok, abc) kezdtem el angolt tanulni. 11-ben fel is vettem fakultációnak. 12. előtti nyáron középfokúztam (Telc), majd 12-ben februárban (tehát középfokúra rá kb 7hónapra) felsőfokúztam (Ecl). Véleményem szerint van nyelvérzékem is hozzá, nyelvtant soha nem kellett tanulnom, magolnom.

Telc kb. 90% lett, Ecl pedig 75%.


Tehát 3,5-4 év alatt nekem sikerült, iskolában, angol fakultációval.

2016. aug. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mit értesz nulla alatt...?


Tudsz már angolul mondjuk középfokon, viszont a felsőfokra való készülésed megy a nulláról?


Vagy az egész angol? Nem mindegy ám...


Ha nulla az angolod, kell kb 2 év. És minden létező forrásból kell tanulni.


Ha tovább kell csiszolni felsőfokra, akkor körülnézel könyvesboltokban C1 szintű könyvekért.

2016. aug. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Azért ez elég durva, hogy még egy mukkot se tudsz és közben a felsőfokuról kérdezel.


PS. Szerintem soha.

2016. aug. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!