Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv lenne a leghaszno...

Melyik nyelv lenne a leghasznosabb?

Figyelt kérdés

Nyelvi elokeszitos osztalyba szeretnek menni. Angol lenne az elso nyelv. A tovabbbi lehetosegek pedig:

-német

-francia

-olasz

-spanyol

-orosz

-kinai

-latin

Habar ez a 3 utolso nem vonz annyira :D

Olyan nyelvet szeretnek aminek majd kesobb hasznat tudnam venni. Koszonom elore is a segitseget.



2016. aug. 23. 18:17
1 2
 1/12 anonim válasza:
97%
Német,Orosz,Francia☺
2016. aug. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán a német nyelv.

Láttam már hirdetést, amiben németül tudó embereket kerestek, de olyant nem nagyon, aki latinul tud.

Latint talán hagyd, kivéve ha orvos akarsz lenni, esetleg történész...

Szóval német.

2016. aug. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Francia + spanyol
2016. aug. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
a kínai szerintem hasznos, a kínai nyelven beszélő tolmácsok elég sokat keresnek :D (tapasztalat) franciát világszerte elég sok helyen használják, olasz is nagyon jó, latint szerintem a mai emberek viszonylag kevesen beszélnek az se rossz.
2016. aug. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Német. Az angol megy több óraszámban, amellé a németet nagyon ajánlom, azért, mert németben nem kell figyelned annyira a kiejtésre, és az elején könnyebb, míg az angol az elején nehézkésebb, és a kiejtés is fontos.. Szóval ahogy az angol könnyebb lesz, úgy a német nehezebb,de nem annyival.

Tanultam angolt, németet, franciát, spanyolt.. (nyelvvizsgáim is vannak) viszont angol mellett a francia és a spanyol bonyolult volt.. Kiejtés szempontjából legalábbis. Sokszor mondtam angolosan francia szavakat, franciásan angol szavakat, és szörnyen hangzott :D

2016. aug. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Német
2016. aug. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
68%
A leghasznosabbnak a németet jelölném, habár én 3 tanórát bírtam, spuriztam át olaszra, és imádom :) Úgy vagyok vele, hogy ahol az angollal nem megyek el, ott hol vagyok több a némettel, pláne hogy én nem akarok külföldön dolgozni, max angolajkú országokban.
2016. aug. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

1. német

2. francia

3. olasz

4. spanyol

5. orosz

6. kínai


Álláshirdetések alapján.

2016. aug. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen MINDENKINEK!! Es peldaul az olasz,orosz,francia es a spanyol mire lenne jo? Szeretnek a 2. nyelvbol egy kozepfoku nyelvvizsgat gimi vegere. Szerintetek ez lehetseges?
2016. aug. 24. 10:22
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Francia : gasztronómia, divat, diplomácia, EU 2. munkanyelve angol mellett, multik

Olasz : divat, zene, olasz cégek (pl. Unicredit)

Spanyol : szappanopera, foci, latin amerikai és mexikói munkások

Orosz : nemzetközi gazdaság, esetleg értesz valamit a többi szláv nyelvből

2016. aug. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!