Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak angol szavakat...

Hogyan tanuljak angol szavakat hogy ne essenek ki az előzőleg tanult szavak amikor újakat tanulok?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 17:28
1 2
 1/14 anonim válasza:
81%

Folyamatosan ismételd a régieket is.

javaslom ezt a programot (PC-re, telefonra is van): [link]

2016. szept. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. szept. 3. 18:02
 3/14 anonim ***** válasza:

önmagában szerintem felesleges szavakat tanulni, max csak órára, hiszen a rendszer annyira idióta, hogy erre még nem jöttek rá


amit javaslok viszont, ha tényleg bővíteni akarod a szókincsedet akkor azt úgy tedd, hogy több féle mondatba helyettesíted be az adott szót, több szituációról is lehet szó, így több esélyed van arra, hogy megjegyezd, és mellesleg sokkal természetesebb is mintha bele akarnád erőszakolni egyesével a szót a fejedbe

2016. szept. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Van benne igazság, köszi a tanácsot!
2016. szept. 3. 18:11
 5/14 anonim válasza:
Az iskolában kapott szószedek és a szódogák baromságok, semmi nem maradt meg nekem belőle a dolgozat után. A szavak tanulására a legjobb szerintem, ha a mindennapi tevékenységeidet fordítod. Vagy csak lemész a konyhába, kicsapod a hűtőt és végigmutogatod a benne lévő dolgokat, ugyanaz a lakásban lévő összes tárggyal, tevékenyékenységgel. Remélem érthető amit írtam. :)
2016. szept. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem, bár nekem van már egy erős alapom angolból, bonyolultabb szavakat próbálok megjegyezni, de persze könnyebb így ahogy leírtad :)
2016. szept. 3. 19:06
 7/14 anonim válasza:
Valóban nem érdemes szavakat külön tanulni. Ha az #1-es válaszomban írt program tetszik, oda is mondatokba fogalmazva írd be.
2016. szept. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Szerintem szövegösszefüggésből lehet megtanulni a szavakat. Ha hallasz valamit, vagy olvasol valamit és az abban előforduló ismeretlen szó jelentése azonnal világos a szövegkörnyezet miatt, akkor azt a szót örökre megjegyezted, sőt megfelelően használni is fogod. Tehát hallgass, olvass sokat, olyan témában, ami érdekel, hogy jobban odafigyelj. Azt a szót, amit ,magolnod' kell, soha nem fogod tudni, pláne nem fogod használni, sőt a haladást is fékezi, mert beszéd közben eszedbe jut, hogy most azt a szót kéne mondanod, de nem jut eszedbe és már le is blokkoltál. A ,szótanulás' arra jó, hogy anyanyelveden gondolkodj akkor is, amikor idegennyelven beszélnél, s így soha nem fogsz beszélni. Ha egyre jobban szeretnél idegen nyelven beszélni, hallgass, olvass, nézz filmeket, bármilyen műsorokat azon a nyelven. Ragadj meg minden alkalmat, hogy beszélj is. A szótanulás csak arra jó, hogy a dilettáns nyelvtanárnak a ,szódolgozatot' jól megírd.
2016. szept. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 masni1 ***** válasza:

Hogy tanultad meg azokat, amiket az újak "kilöknek"?

Mellesleg a szókincsbővítés nagyon fontos egy nyelvtanulásnál, mert a rossz nyelvtant te is elnézed az idegentől aki magyarul akar beszélni, viszont gáz, ha gőzöd nincs miről van szó, mert azt a szót nem tanulta meg.

2016. szept. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Kedves ,masni'! A nyelvtan nem ,megbocsájtás' kérdése, érthetetlenné, félreérthetővé teszi, ha nem helyes, mondanivalónkat. Hacsak nem nyelvtanár v nyelvész akarsz lenni, ezt sem kell tanulni, magolni. Ha használod a nyelvet, azaz olvasol, írsz, beszélsz és hallod az idegen nyelvet, a nyelvtant is ,megtanulod', csakúgy mint az anyanyelvedet. Egy hét éves gyerek, soha nem tanul szavakat v nyelvtant, mégis tökéletesen használja a nyelvet, az anyanyelvét.
2016. szept. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!