Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol vagy a német nyelvviz...

Az angol vagy a német nyelvvizsgát könnyebb megszerezni?

Figyelt kérdés

Angolul nézek magyar felirattal sorozatokat, viszont németet tanultam eddig, érettségizni is abból érettségiztem régen, középszint 65% körülire sikerült.


Lehet jobb lenne a németből elérni előbb a nyelvvizsgát, utána az angolt? Az utóbbi mindig is érdekelt, de felénk nem lehetett nyelvet választani a suliba.

Előbb-utóbb mindkettőre szükségem lehet majd, ha lediplomázom.



2016. szept. 3. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Angol egyre nehezebb ahogy egyre magasabb szinten jársz, a német pont fordítva, elején még nehéz, a középfok után a felsőfokot elmondások szerint már könnyű megszerezni. Azt mondják ha már a német megy könnyebb angolul megtanulni mint fordítva.
2016. szept. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen egyetértek az első válasszal!
2016. szept. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%
Ha mindkét nyelvet meg fogod tanulni idővel, akkor a némettel kezdj. Utána sokkal könyebb lesz az angol.
2016. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"jobb lenne a németből elérni előbb a nyelvvizsgát, utána az angolt?"


Igen, mert az angolt csak passzívan használod, mindig is csak úgy használtad. Németből már közelebb a középfok, el kell csípni, mert ha most ráfekszel az angolra, azt elkezded elfelejteni!

2016. szept. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon egyetértek azzal, amit #1) írt. Az utolsó mondatához viszont nem tudok érdemben hozzászólni, mert nálam fordított volt a sorrend (először az angol, aztán a német). A lényeg: míg valóban csúcsszintű angolhoz egy emberöltő is kevés :(:(, csúcsszintű némethez elég a fele is :):)
2016. szept. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!