Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok megtanulni...

Miért nem tudok megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

Társalgási szinten beszélek angolul, amit mondanak nekem szinte mindig megértem, nagyon ritka, ha nem. Mégis vannak alkalmak, amikor egyszerűen ne mtudok megszólalni, vagy azért mert nem találom rá a megfelelő szót, vagy ötletem sincs h mit is kellene mondani..és hát úgy elég nehéz mondani valamit angolul..mert még magyar gondolatom sincs a témáról, nemhogy angol..


2 éve érettségiztem, emelt angolos voltam, csak akkoriban lekaksiztam az egészet és nem tanultam, de egész jól ment...elmentem egy szakmára és gondoltam majd közben tanulok angolt, kerestem egy nyelvtanárt (2500ft/óra), és egyszerűen nem tudom az agyamba verni a hiányosságokat, a szókincsem a legrosszabb, megtanulok egy nap 70-90 szót, de a következő héten az órán már nem igazán emlékszem rá..ez mitől lehet? ennyire elhülyültem az elmúlt 2 évben vagy rossz a tanulási módszer?



2016. szept. 5. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha két éve lekaksiztad az egészet, akkor valószínűleg nem gyakoroltad annyit, amennyit kellett volna.

Esetemben is vannak olyan nyelvtani szabályok/szófordulatok, amelyeket nehezen értek meg. Ilyenkor rágoogle-zok, és elolvasok minden szembejövő szöveget/mondatot, magyarázatot, amíg meg nem értem a logikáját. Kiírok egy csomó példamondatot, amelyeket addig ismételgetek, amíg belém nem ég.

Ez így nagyon pepecselősnek hangzik, de valójában nem az, és hát nyilván nem mindennel akad így meg az ember.

A másik: ez a megtanulok 70-90 szót egy nap alatt dolog oltári nagy hülyeség. Én úgy nem tudok random szavakat tanulni, ha nem tudom mihez kötni őket ( régen emiatt nagyon hülyének éreztem magam).

Úgy tudom őket megtanulni, ha komplett mondatokat írok ki, vagy ha szövegkörnyezetben gondolkozom, illetve tudok asszociálni egy filmre/dalszövegre/hírre stb., ahonnan kiírtam a szót.


Nem hiszem, hogy veled van a gond, de szerintem nem stabilak az alapjaid, nem tudsz "angolul gondolkozni", nincs meg a nyelv logikája.

Sajnos ez gyakori probléma azoknál, akik iskolában tanulnak nyelvet, legalább is én ezt tapasztalom.

Én az angolt egyedül kezdtem el anno tanulni úgy, hogy rengeteg filmet és sorozatot néztem, cikkeket olvastam neten. Különösebb, haladó szintű nyelvtantudás nélkül írtam ki komplett megtanulandó mondatokat/kifejezéseket, gyakran hosszabb párbeszédeket, amelyek így belém égtek. Ráadásul ha gyakran nézel/hallgatsz angolul dolgokat, ugyanazok a szavak/kifejezések újra és újra visszaköszönnek. Amikor elkezdtem "hivatalosan" is tanulni a nyelet, addigra a nyelvtanon úgy mentem át, mint kés a vajon, mert indirekt módon belém ivódtak a szabályok, ráadásul a nyelv logikája is átjött, és így könnyen tudtam (tudom) használni is.

Tehát a kulcs: rengeteg gyakorlás, amit csak tudsz, angolul nézz/hallgass/olvass, próbálj meg minél többet beszélni is. Ha egy kifejezést hasznosnak találsz, ismételd el magadban párszor, amíg nem "érzed".

Ne akard logika nélkül bemagolni a szavakat egymás után tucatjával, a logikáját próbáld megfogni.

2016. szept. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Carragher_x ***** válasza:

"megtanulok egy nap 70-90 szót, de a következő héten az órán már nem igazán emlékszem rá..ez mitől lehet? "

Azokat a szavakat nem tanultad meg. Szavakat magukban egyébként sem érdemes tanulni, csakis mondatba/kifejezésbe foglalva.


Egyébként az első tökéletesen összefoglalta. Gyakorlás, ismétlés, folyamatosan használni kell a nyelvet s nem csak tankönyvi környezetben, hanem mindennapos dolgokkal kapcsolatban is, olyan cselekvésekben, amit pl naponta csinálsz, amit szeretsz, amihez kötődsz.

2016. szept. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"megtanulok egy nap 70-90 szót"


Minek?????


"rossz a tanulási módszer?"


Teljesen, te is érzed. A középiskolában mikor kellett egyik napról a másikra 70-90 szót megtanulni? Sose. Úgy csináld, ahogyan akkoriban: minden nap 20 perc, de az tényleg.

2016. szept. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"minden nap 20 perc" - ez komoly?


Részemről napi 6-8 órát tanulok.

2016. szept. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!