Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jól tudok angolul (c1) de a...

Jól tudok angolul (c1) de a kiejtésem szerintem borzalmas. Hogyan tudnék javítani rajta?

Figyelt kérdés
Kérlek, ne mondjátok, hogy nézzek filmeket, mást sem teszek, mint angolozom. Napi 2-3 órát tuti hallgatok valamit. Értek mindent, tényleg. De a kiejtésem ettől még tragikus. A szavakon belüli hangsúly sem mindig stimmel és a mondatok hangsúlya meg végképp nem. Le tudom utánozni, amit már hallottam, nah, azt sem tökéletesen, de úgy nagyjából. De az általam kreált mondatokban megint csak nem stimmel a hangsúly. Mivel azokat én találtam ki, csak tippelgetem , hova kéne tenni, de ezzel meg a folyamatosság szűnik meg, mert bizonytalankodom. Mit tegyek? Hogyan javítsak ezen? Nagyon zavar.
2016. szept. 10. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg valakivel angolul társalogni, szerintem ez segítene a legtöbbet!
2016. szept. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Erre tényleg kevés lehetőségem van, heti 2-3 óra max. De ez sajnos eddig nem sokat segített. Főleg, hogy nekik is megvan a maguk akcentusa, jobban-rosszabbul kattognak, főleg, hogy ha magyar, akkor meg pláne Hunglish-ul beszélgetünk. Italki-n vannak beszélgetőtársaim, de ez vajmi kevés lesz ahhoz, hogy rövid úton eredményt érjek el. Csak ha már önerőből eljutottam erre a szintre, akkor ne legyen már ciki megszólalni, mert csúnyán beszélek. :(
2016. szept. 10. 18:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Angol anyanyelvűekkel beszélgess. Csetelj. De ne írásban. ;-)
2016. szept. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy olyan nagyon rémes a kiejtésed, vagy csak te hiszed azt? Miből gondolod? Nem mindenki tudja levetkőzni a magyaros akcentusát, de nem is baj az. Az a kérdés, hogy zavarja-e a kommunikációt. Kaptál erről visszajelzést angol anyanyelvű emberektől? Milyen gyakran? Mit mondtak?
2016. szept. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, soha senki nem mondta. Én hallom. Nem akadályozza a kommunikációt.
2016. szept. 11. 07:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor annyira azért ne görcsölj rajta. Attól is függ ez, hogy ki hány évesen kezdett el angolul tanulni (minél kisebb korban, annál esélyesebb a jobb kiejtés), meg attól, hogy mennyire jó a zenei hallása (minél jobb, annál jobb lesz a kiejtése).

Csak tanulj tovább angolul, mint eddig, persze, próbáld tökéletesíteni a kiejtésedet is, de annyira azért ne meséld be magadnak, hogy borzalmas a kiejtésed, hiszen soha senki mást nem zavar. Márpedig akkor csak olyan ez, mint valami szépészeti kérdés, hogy mondjuk egyesek meg akarják műttetni az orrukat, mert szerintük túl nagy, vagy túl görbe - de igaziból senki másnak nem jutna eszébe, hogy azt az orrot le kéne cserélni. ;-)

Élvezd a nyelvtanulást, mint eddig, akkor fog egyre jobban menni - a kiejtés is! De túlságosan nagy változásra ne számíts, hiszen a jelek szerint a kommunikációhoz így is épp eléggé jól megfelel.

2016. szept. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!