Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi lenne a helyes lépés?...

Mi lenne a helyes lépés? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ritkán írok ide kérdést, de most mégis szándékozok, mert tényleg nem tudom, mit tegyek.. Az angoltanárom felajánlott egy nagyon jó lehetőséget, miszerint lerakhatom a középszintűt angolból, könnyített verzióban. Megnéztem a gyakorló feladatokat, és sajnos, nem érzem magam késznek hozzá. A szövegfordítás nem az erősségem, a fogalmazás pedig megy, de bizony időnként kell a szótár, amit ugye nem használhatok. A szüleim azt szeretnék, hogy menjek, próbáljam meg, én viszont úgy vagyok vele, hogy nem akarok tőlük annyi pénzt kikuncsorogni, hogy aztán nem is sikerül. Szóval, mi a helyes lépés? Beszéljek az angoltanárnőmmel? Vagy még gyorsan hívjak egy magán angoltanárt? (Azt hiszem a vizsga november körül lesz) Vagy esetleg valami más tanács?

2016. szept. 11. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbáld meg. A fordítás nem megy, a fogalmazás meg igen?


Pedig a fordítás a könnyebb.

Ja, az angoltanár jó ötlet és minél többet gyakorolni a próbafeladatsorokat.

2016. szept. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"lerakhatom a középszintűt angolból, könnyített verzióban."


Középszintű mit?!

Középfokú nyelvvizsgát?

Középszintű érettségit?


Mit értesz a "könnyített verzió" alatt? Miben másabb ez, mint a normál (nem "könnyített")?

2016. szept. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

középfokú nyelvvizsgát, elnézést a rossz nyelvi kifejezésért. :)

És úgy könnyített, hogy a feladatok magyarul vannak megadva, és amikor egy angol szövegre válaszolni kell, akkor azt magyarul kell megadni. :)

2016. szept. 12. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!