Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idö eljutni középfokról...

Mennyi idö eljutni középfokról felsöfokra angolból?

Figyelt kérdés
Kozépfokú nyelvizsgám van,elég jó eredménnyel,napi 1 órát szánnék râ.
2016. szept. 16. 07:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
368 nap.
2016. szept. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Nekem annyi volt, hogy átnéztem a témaköröket és a hozzájuk tartozó szószedetet (1000 kérdés - felsőfokú könyv) és ennyi. 80% körüli lett mindenből a TELC-es vizsgám. Nem volt egy nagy ügy.
2016. szept. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%

Felesleges fizetned a nyelvvizsgára. Ha állásra jelentkezel a középfokúdat sem fogják nézni. Csak a nyelvtudást nézik, és annak szintjét. 6 éve van középfokú nyelvvizsgám, de tárgyalóképes, felsőfokú nyelvtudást jelölök meg az önéletrajzomban, mert már vagyok olyan szinten. Nem érdekes, milyen papírod van róla, ez nem diploma.


Napi 1 óra az bőven elég. Mellette nézz sorozatokat, filmeket felirattal, olvass sokat angolul, és kész.

2016. szept. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

3: De van ahol számít, pl. fizetésben is, vagy ha még tanulni szeretne, akkor felvételinél.

És nem is írhatsz csak úgy akármit be az önéletrajzba mindig, mert van ahol a bizonyítványok másolatát is kérik.

2016. szept. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3as: ezt csak annyival egészíteném ki, hogy továbbtanulásnál egyáltalán nem mindegy a papír. Egy második, harmadik nyelvvizsga például 3-5 plusz pontot is ér mesterképzésen vagy azon túli jelentkezéskor. Magyarország eléggé papírország. Ahogy a nyelvpótlékot sem nyelvtudásra, hanem papírra adják. De tény, felvilágosult, normális munkahelyen felmérik a nyelvtudásod, mielőtt alkalmaznak. Csak sajnos nem minden munkahely ilyen.
2016. szept. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2%
5-6 év
2016. szept. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
5-6 év alatt már egy másik nyelvből is eléri a felsőt. Ez nevetséges.
2016. szept. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
A plusz pontokban igazatok van. De egy ideje álláskereső fázisban vagyok, olyan helyet még nem találtam, ahol a papírt kérték volna. Jelentkezéskor a nyelvtudást kell megjelölni, interjún pedig átváltunk angolra, és megnézik. Fizetés meg nem tudom melyik bolygón jár több a nyelvvizsgáért, biztos nem ezen.
2016. szept. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8: a közalkalmazotti, köztisztviselői, kormánytisztviselői bolygón :)
2016. szept. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idő eljutni középfokról felsőfokra angolból?


Akiket én sokra tartok,nyelvtanárokat, azoknak a véleménye az, hogy egy (tan)év azért kell hozzá. Ezt próbáltam meg kissé tréfásan megfogalmazni a #1-ben, mire jól lepontozódtam. Pedig már sokszor megfogadtam, hogy nem tréfálkozom neten, mert annál nincs sanyarúbb, mikor egy humort meg kell magyarázni. :D Valamint, hogy a legegyszerűbb jelentésnél bonyolultabban sem fogalmazok, mert az olyan bonyolult jelentések, mint szabad vagyok, mint a madár, vagy megfogta az isten lábát, hát, ezek sem mennek át. :D


De mikor úgy véltem, ezt megírom, még nullán álltam, azóta járt erre valaki, aki értette, mert épp 28 %-on vagyok.

2016. szept. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!