Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg minél...

Hogyan tanuljak meg minél hamarabb angolul?

Figyelt kérdés
7 éves korom óta tanulok angolt a suliban de az első iskolámban 12 éves koromig egy nagy nulla volt az oktatás, így szinte csak a legalapabb dolgokat tanultam meg (i am, you are, állatok, színek, ételek, whats your name?, meg ilyenek) meg még kicsi is voltam nem érdekelt, nem szerettem, nem is tudtam tanulni olyan jól. Hetedikben egy év alatt sikerült pluszban jól elsajátítanom a jelen és a múlt időt, a jövő időt félig (a will-t tanultuk de a shell-t stb nem), a feltételes módot is valamennyire, a családdal és a házzal kapcsolatos dolgokat, mellékneveket melléknévragozást. Most vagyok nyolcadikos és most szeretem az angolt, jó a kiejtésem, meg akarom tanulni. A tanárunk sokszor angolul beszél, annak a háromnegyedét már meg szoktam érteni, de nem nagyon szólalok meg angolul a beszéddel van a bajom, az értéssel kevésbé. Szeretnék venni egy angolkönyvet magamnak, amibe pluszba oldok meg feladatokat, használok szókártyákat, angol zenéket hallgatok, néha a dalszövegüket is megnézem így pár szó megmarad. Mire eljutok az érettségiig, szeretnék felsőfokú nyelvvizsgát. Most A2-es szinten vagyok, jövőre nulladik tagozatos iskolába járok, azaz nyelvi évesre.
2016. szept. 16. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én érettségiig angol és német felsőfokig jutottam.A titkom:

Szeretek nyelvet tanulni,ez az egyik szenvedélyem,így könnyen ráveszem magam a tanulásra :) Angolul és németül néztem filmeket,néha angol/német felirattal,de NEM magyarral,max a legelején.Könyveket olvastam és olvasok,ha egy szót nem értek,egyből szótárazok és megtanulom.Mivel nálunk is gyenge volt a nyelvoktatás suliban,így én magántanárhoz mentem,mindkét nyelvből kb 3 hónapig,hogy az alapokat rendesen megtanuljam és legyen kivel beszélnem a nyelvet.A többit önszorgalomból tanultam(nyelvtant,szavakat stb)és nyáron Svájcban vagy Németországban voltam dolgozni vagy rokonoknál.Angliában nem,de így is meglett a felső,az angol elég egyszerű nyelv :D


A siker kulcsa a motiváltság,önszorgalom,akarat,"vedd körül magad a nyelvvel".Most egyetemen orosz-norvég szakon vagyok(tolmács leszek),nem piskóta,de nagyon élvezem :D Sok sikert!

2016. szept. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

angol nyelvű sorozatokat néztem nem magyar, hanem angol felirattal.

kiszótáraztam, amiket nem tudtam, az érdekes mondatokat, kifejezéseket külön kiírtam magamnak egy füzetbe.

azért jobbak a sorozatok, mint a filmek, mert hozzászoksz egy idő után a szereplők beszédéhez, és könnyebb érteni.

nekem volt egy súlyosabb betegségem műtéttel, stb, fél évig feküdnöm kellett.

ennyi idő alatt nekem sikerőlt letennem a felsőfokút, persze emellett csináltam tesztkönyveket.

a fordításokat úgy néztem, hogy párhuzamosan olvastam a Harry Potter könyveket angolul és magyarul. Hihetetlen jó fordító az a Tóth Tamás Boldizsár.

2016. szept. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!