Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg igaz, amit több...

Tényleg igaz, amit több (értelmesnek tartott) ember állít, miszerint: úgyis meg lehet tanulni egy idegen nyelvet, ha nagyon sok ideig olyan tv csatornát hallgatsz, nézel?

Figyelt kérdés
El sem tudom képzelni, megtanulhatnék japánul pl. Kétlem
2016. szept. 19. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Tv-t meg feliratos videókat akkor éri már meg nézni, hallgatni, ha van már hozzá egy alapod. Csak úgy nem fogsz magától megtanulni semmit sem. Nálam ez a helyzet, aztán cáfoljon meg valaki, ha ő nem így gondolja.
2016. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Hát persze. Szerintem sok ragad. Van úgy hogy teljesen.
2016. szept. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy ismerosom aki allitolag igy tanult meg angolul es nemetul, mindkettobol kozepfokuja volt. De ezzel a modszerrel szerintem csak fiatalon lehet megtanulni idegen nyelvet.
2016. szept. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon fiatal, gyakorlatilag kisgyermekkorban működik, illetve később, ha már van egy minimális alap. Ráadásul csak a nyelvtudás "egy részét" tudod így elsajátítani, mert sem beszélni, sem írni, sem olvasni (na jó, talán ezt) nem tanulsz meg belőle. Annak, hogy karban tartsd a nyelvtudásod, esetleg szavakat tanulj, vagy a füled szokja a kiejtést, tökéletes, de nyelvvizsgázni nem mennék el pusztán ennyi alapján.
2016. szept. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt én sem tudtam sosem elképzelni, pedig hallottam többeket, akik állítólag így tanultak meg.


Én azt vettem észre magamon, hogy nagyon sok idegen nyelvű film/videó/előadás után egy-egy idegennek hangzó szó kiejtése ismerőssé vált és talán én is jobban ejtem ki. Meg néha megragad egy-egy szófordulat, aminek utánanézek és megjegyzem.

2016. szept. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Pár hónapja készítettek egy riportot egy ffi-vel, aki 9 nyelven beszélt. Elmondása szerint több nyelvet úgy tanult meg, hogy könyvet/könyveket próbált fordítani/fordított le.

Ez már sokkal reálisabbnak tűnik, nem?

Én is gondolkodom ezen, megveszem az idegen nyelvű és a magyar megfelelőjét is, vmi. egyszerűbbet gondoltam.

Van valakinek ilyen ir. tapasztalata?

2016. szept. 20. 21:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy ezt kérdezed, pont a japán kapcsán. Igaz, abszolút kezdő vagyok japánból, de számomra egyfelől az élőbeszéd hallgatásával kezd menni, harminciksz éves fejemmel. Tehát animéket nézek, japán hanggal, magyar felirattal, általában.


De kombinálom e módszert japán nyelvkönyvből tanulással, és abszolút kezdőként először önállóan "terepszemlét" tartottam: a nyelv kultúrájáról olvastam, tanultam az abc-jét , hangkészletét, kiejtési módokat, alapvető sajátosságairól olvastam. De eközben a nyelv hangjával hallgattam filmeket, és hamarosan nyelvtankönyvből is tanultam, de elsősorban az élménytől (pl film) tanulok. Kerülöm a szómagolást, inkább a kontextust figyelem meg. A feliratok persze sokszor szabados jellegű fordítások, de irányadónak jók, főleg a nagyobb egészre, a szöveg egészére, kontextusra nézve.


Valamint az utóbbi kommentedben írt módszert is alkalmazom olykor, ahogy a nyelvtan könyvet se erőltetem, csak néha, amikor kedvem van hozzá. Tehát keresek olykor olyan szöveget az adott idegen nyelven, amihez van alapvetően reálisnak vélhető magyar változat is, pl néha irodalmi mű magyar és adott idegen nyelvi verzióban.

2016. szept. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
véletlenül írtam a japánt, csak példának, bocsánat
2016. szept. 22. 20:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért kérsz bocsánatot? :) Meg is örültem picit, mert japánt kezdtem tanulni. :) Az is jó példa volt.
2016. szept. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!