Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » You've, Ive, Won't - Mik ezek...

You've, Ive, Won't - Mik ezek és hol találok tényleges magyarázatot erre vagy gyűjteményt?

Figyelt kérdés

Meg azt is elmagyarázhatnátok, hogy hogyan kell használni ezeket : Do, Take, meg a stb.. ha van még (gondolom van) Írjatok még mert érdekelne.

Vagy legalább linket, köszi :D


Azt sem tudom hogyan keressek rá ezekre....



2016. szept. 27. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Összevont alakok, így keress rá.

You've = you have

I've = I have

Wont't = will not


Do not = don't

Does not = doesn't


Take? Segédikének van összevont alakjuk, a take "sima" ige.

2016. szept. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A have-t több módon is használhatjuk, de a kérdésedben Present Perfect-ről, avagy befejezett jelenről beszélünk.

Befejezett jelent hírek bejelentésénél, illetve olyan dolgok kifejezésénél használunk, amik a múltban történtek, de hatásuk van a jelenre.


I have done my English homework.

Megcsináltam az angolházimat. (Így a Lacival ellentétben én nem kaptam egyest. <- hatás.)


Mum has bought me a car!

Anyu vett nekem egy kocsit! (Jelented be izgatottan a barátaidnak.)


A won't a will not összevont alakja, amit Future Simple-ben használunk, általában akkor, ha a döntés a beszéd pillanatában történik.


I won't go to the cinema with you guys.

Mégsem megyek veletek moziba, srácok. (Először beleegyeztél, de eszedbe jutott, hogy el kell hoznod a húgod az oviból.)


A do, mint segédige Present Simple-ben használatos. Egyszerű jelennel általános dolgokat fejezhetünk ki.


George doesn't live with his parents.

George nem a szüleivel él.


Ha a do segédigeként, pozitív jelentésben benne van a mondatban, akkor hangsúlyoz a beszélő:

- I bet you don't call your girlfriend regularly.

- I do call her!


- Fogadjunk, hogy nem hívod fel rendszeresen a barátnődet.

- De igen, felhívom!


A take pedig, ahogy az első is mondta, egy egyszerű ige.

2016. szept. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettő válaszolónak! :D
2016. szept. 28. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!