Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy angol tesztre készulok és...

Egy angol tesztre készulok és kiírtam magamnak a témaköröket röviden. Megirnárok a benne lévö nyelvtani vagy egyéb hibákat?

Figyelt kérdés

About myself

My name is xy. I'm 14 years old. I live in Gyula. I go to the Karácsonyi Katolich School. I live with my parents and my sister i was born on februar 7, 2002.


My family: my family is small. I live with my parents and my sister. My grandparents don't live with us. My mother is a nurse. My father is an electician. My sister is 9 years old.


Daily rutin


I get up at 6 o'clock on weekdays. I wash, have a shave, dress, and have a breakfast. After that i brush my teeth,and i go to the school by bike. When i come home i do my homework. After that i do some housework and i read or play games. Sometimes i watch tv. I go to the bed at 10 o'clock.


My home

Our house is in Gyula. Its has 5 room. A bathroom, my room, my parents room, my sister's room and a kitchen. We have a garden.

Ha leírnátok a benne lévő hibákat azt nagyon megköszönném



2016. okt. 1. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Catholic

I was born on February 7,

My family is small. Only four of us live together, my parents, my sister and I. My grandparents do not live with us.

routine

have breakfast

After eating, I brush my teeth

TV

I go to bed at 10 o'clock

It has 5 rooms.

parents' room

We also have a garden/backyard.

I/en mindig nagy I.

2016. okt. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 chtt ***** válasza:
100%

Ha brit angolt tanulsz, inkább: I was born on 7th February, 2002.

Teljesen jó az "I live with..." mondatod. Ha ez stíl járja a suliban, a tanár nem fogja elhinni az #1 egyébként tökéletes megoldását. "don't live with" szintén jó, csak akkor nem vonhatsz össze, ha hivatalos levélbe megy a dolog, vagy ha az a feladat, hogy kiírd a teljes alakot.

Suliba megint csak elmegy az "after that", szebb és angolosabb megoldás az egyes "after eating"-je.

Ha ez a suliba kell, azt gondold végig mindig, hogy magadtól is mondanád-e, a tanár elhiszi-e, hogy tudod ezt a megoldást.

Az 'I'-t szerintem a gyorsaság kedvéért se írd kis 'i'-vel, mert rászoksz, és dogában is úgy írod, a tanaraknak meg van egy olyan rossz szokásuk, hogy nagyon alápirosozzák... sőt, ha olyan rosszindulatú boszorkák, mint én, képesek még egyest is adni rá. :D

2016. okt. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak azert irtam at az I live with my...

mert ismetles, mar leirta az about myself alatt.


After that... tobb mindent felsorolt.

Mint tanar, rakerdeznek, after what?!

Ujbmondat, after that nem valasztekos, inkabb After these morning rituals I brush my teeth. Mivel ott az I have breakfast, ezert irtam, after eating I brush...

Na meg altalaban eves utan szoktunk.

2016. okt. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 chtt ***** válasza:
100%

No de, kedves #3, ha elolvasod, amit írtam, egyetlen pillanatig sem kritizálom a javításodat. Sőt... Teljesen jó és tökéletes. Minek magyarázkodsz? Tudom, mit miért írtál, de azt is tudom, mit hisz el egy tanár és mit nem.


Ettem, ittam, jót mulattam... Aztán...

Ugyan miért kérdeznék rá, hogy "after what" - abszolút logikus, hogy az utolsónak felsorolt cselekvés után.

Nem tudom, mennyire tud angolul a kérdező, de abból, amit leírt, egy "Only four of us live together"-re hót biztos, hogy visszakérdeznék: ezt meg honnan vetted? ki mondta? - mert ha ismered a gyereket, a képességeit, kb. pontosan tudod, mi a saját kútfő, mi a másolás, mi a mások segítsége... és persze, nem gond, ha segítséget kér, sőt, örülök is neki, mert ez azt jelenti, hogy akar, foglalkozik vele... a lényeg, hogy ne szolgai másolás legyen a vége (és itt nyilván nem arról van szó, hisz javítást kért, nem azt, hogy mi írjuk meg helyette), hanem tanuljon is belőle, és legközelebb már magától is eszébe jusson alkalmazni egy ilyen szerkezetet.


Adtam zöld kezet, természetesen, és ha küldesz egy ellenőrzőt, szívesen beírom az ötöst is, mert tényleg nem kritizálni akartam vala.

:)

2016. okt. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek. tudom hogy a live with my parents az már volt a bemutatkozásban, viszont ezekből csak egyet-egyet kell majd leírni amit húzunk, ezért raktam bele mindkettőbe. a nyelvtani és helyesírási hibák javítását köszönöm
2016. okt. 1. 13:24
 6/7 A kérdező kommentje:
ment nektek a zöld pacsi :)
2016. okt. 1. 13:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Oh, chtt, you're so funny:) thanks for the laugh!
2016. okt. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!