Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet ekkora eltérés a szóbeli...

Lehet ekkora eltérés a szóbeli és az írásbeli tudás (nyelvvizsga) között?

Figyelt kérdés

OECONOM nyelvvizsgát csináltam azon az egyetemen, ahova járok. Az írásbeli részét a központban javítják (ha jól tudom a Corvinuson), azonban a szóbeli részét a szóbeliztető tanár pontozza. Az egyetemen, ahova járok 1 évig jártam OECONOM nyelvvizsgára felkészítő kurzusra, az a tanár tartotta az órákat, akinél szóbeliztem a nyelvvizsgán. Valamiért órákon sem voltam neki szimpatikus, folyton kötekedett (pl. behelyettesítős szövegnél beszólt, hogy miért írom a megoldást a szövegbe, miért nem karikázom be, pedig csak a szavak jelentését írtam a szöveg fölé; volt hogy egy mondatot elmondott ugyanúgy csak más szavakkal, stb.).

A szóbelin én voltam az első vizsgázó, végig úgy éreztem, hogy nagyon jól ment, majd az eredményhirdetésnél lepődtem meg igazán, ugyanis a vizsgázók közül én kaptam a legalacsonyabb pontszámot. Órákon volt egy lány, aki folyton nyalt a tanárnak, 2 éve tanul németül és alig ment neki, még ő is több pontot kapott, mint én. A szóbeli része csak akkor lehetett volna meg, ha a hallás utánit max. pontosra írom, de ezt lehetetlennek éreztem, hisz éreztem, hogy nem lett hibátlan. Úgy voltam vele, hogyha ennyire félreéreztem a szóbelit, akkor valószínűleg az írásbeli se lesz meg, 25 napon belül javítják, de nem számoltam a napokat, gondoltam ma már biztos letelt és megnézem.

Az írásbelin mindegyik rész 75 % felett van, a hallás utáni szövegértés is a vártnál sokkal jobb lett, azonban amit a tanár pontozott szóbeli részek 40-50% közöttiek.

Nem érzem úgy, hogy ennyivel gyengébb lennék szóban, mint írásban, főleg, hogy a szóbelinél sokkal inkább éreztem úgy, hogy jól megy a dolog. Hangfelvétel ugyan készült a szóbeliről, de szeptember 30-ig lehetett megnézni és kérni az esetleg újrajavítást, így nem tehetek semmit. Lehet valaki ennyivel gyengébb írásban vagy a tanár pikkelt rám?


2016. okt. 3. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván van különbség az írásbeli tudás és az élő beszéd között, hisz hiába tanulod a nyelvet könyvből, fogalmazni meg gondolkozni lesz időd a feladatoknál, beszélgetésnél már nem igazán.

Valószínűleg tényleg a tanár húzta le a szóbelidet, de ha ezzel együtt megvan a nyelvvizsga, akkor ne is törődj vele, sehol senki nem nézi melyik rész hogyan sikerült.

A lényeg a valós tudás, és az neked megvan!

2016. okt. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem , sajnos csak az írásbeli része lett meg, a szóbeli a 40 és 50% -ok miatt nem, mert legalább összesen 60% kell. A szóbeli eredményét ugyan nagyban feljavította a hallás utáni szövegértés eredménye (amit központilag javítottak), de így is még 9 pont kellett volna, hogy meglegyen összesen a 60%.
2016. okt. 3. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nembaj, majd elmész máskor

Vagy tényleg a tanár nem kedvelt (lehet bunkó voltál vele te is, vagy csak simán nem kedvelt, joga van hozzá :) )

Vagy tényleg nem tudsz beszélni és kész, járj anyanyelvi magántanárhoz, aki felkészít, vagy tölts el külföldön az adott országban egy kis időt és megtanulod

2016. okt. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ebben,ilyen helyzetekben csak az a baj, hogy ahogy te erzed a tudasod az nem biztos, hogy ugyis van. Nem olyan biztos, hogy csak a tanar nem kedvelt.

amugy a tanar megkovetel valamit, azt be is kell tartani, vagy ne varj jo jegyeket, barmennyire is gondolod, hogy tudsz.

mint elso irta, szobeli mas teszta. Sokan gondoljak, hogy nagyon tudnak beszelni.

2016. okt. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Természetesen az is elképzelhető, hogy én éreztem rosszul. Minden esetre jelentkeztem egy másik nyelvvizsgára, a jövő hónapban lesz, majd készülök rás okat, így hogy csak a szóbelire kell csak tanulni mindenképp könnyebb lesz.
2016. okt. 4. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!