Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes németül tanulnom...

Érdemes németül tanulnom (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Jelenleg angolul C2 szinten beszélek. Belekezdtem az olaszba,spanyolba és a franciába is egyszer (online+ magántanár). Valamint sokáig törtem a fejemet a svéd és a norvég tanulásán.


Most hogy elérkeztem egy ponthoz 2. nyelvet kell választanom. A környezetem a németet ajánlja. El is kezdtem tanulni, de több idegesítő dolog is van benne. 1: keményen hangzik: ez egyáltalán nem zavar a hétköznapi beszédben de egy romantikus beszélgetést vagy bármilyen nem metal zeneszámot teljesen megöl

2: én esküszöm nem tudom mitől van de ha huzamosabb ideig próbálok németül beszélni akkor teljesen kiszárad a torkom és a szám

3: a német -osztrák-svájci emberekről sokmindent hallottam de hogy barátságos , vendégszerető , jókedélyűek lennének azt nem sűrűn

Ugyanakkor elismerem hogy nagyon hasznos nyelv ésálítólag a műszaki berendezésekhez és a mérnöki munkához a legjobb nyelv mert nagyon precíz.

Érdemes németet tanulnom vagy hagyjam a francba?



2016. okt. 10. 00:25
 1/7 anonim válasza:
92%

Szerintem megéri szenvedni vele..Sose tudhatod..

Nézd meg én is utáltam a németet de ma már összeteszem a két kezem ,hogy szenvedtem vele mert már 3 éve Németországban élek ..

És ha azt nézed minél több nyelvet tudsz beszélni annál több lehetőséged van az életben ;) .

Sok sikert.!

2016. okt. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Várom a válaszokat még! :)
2016. okt. 10. 00:42
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

"3: a német -osztrák-svájci emberekről sokmindent hallottam de hogy barátságos , vendégszerető , jókedélyűek lennének azt nem sűrűn "


Én többször is voltam Németországban, még anno az NDK-ban is két hetet (amikor hazaértünk, rá két napra egyesült NSZK és NDK), és mindig nagyon kedvesek, barátságosak voltak a németek. A kedélyállapot is mindenképpen jobb volt, mint Magyarországon, sokkal nyugodtabbak, türelmesebbek, kevésbé rohannak, sokkal vidámabbak, mosolygósabbak.

A szád sztem a sok H hangtól szárad ki. Szereti a német a H betűket :) Csak egy tipp: az "erős H" (ch) hangokat ne a torkodban képezd, mint a magyar H-t, hanem a szájpadlásodon, ott ahol a K hangunkat is. Mondd ki a K hangot, és ahogy áll közben a nyelved, ugyanúgy álljon tovább, és ebben a szájpozícióban lassan fújd ki a levegőt a szádon. Kicsit olyan, mintha a macska hangját próbálnád utánozni, mikor fúj valamire. Így jobban el van zárva a levegő útja mint a mi H betűnk kiejtésénél, kevésbé szárad ki tőle a szád (már ha ettől teszi).


Nekem egyébként tetszik a német nyelv kiejtése, nekem valahogy jólesik hallgatni a német beszédet. Persze csak akkor, ha szépen artikulál a beszélő, nem csak dörmög meg motyog az orra alatt. De hát kinek a pap, kinek a papné :)

2016. okt. 10. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a legföbb problémád az, hogy elöíteleted van a németekkel szemben, pedig egyáltalán nem igaz, amiket írsz.

A németek kimondottan kedves barátságos emberek.


A nyelv meg egyáltalán nem kemény hangzású, ezt csak azok állítják, akik nem akarnak megtanulni németül.

De a németeknel is "divat" a romantikus beszélgetés, söt még szerelmet is vallanak németül :)


Az egyetlen komoly probléma, amit a te esetedben látok (az elöítéleteid mellett) az az, hogy az angol után elég nehéz megtanulni a német nyelvtant, a nemekkel, ragozßasokkal, egyeztetésekkel, de nem lehetetlen.


Viszont sok területen hasznos, sokkal inkább, mint a többi általad felsorolt nyelvek.


Ha a negatív hozzáállásodat ki tudod kapcsolni, akkor érdemes belekezdeni, de ha nem, akkor értelmetlen dolog lenne.

2016. okt. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha angolul C2, tehát anyanyelvi szinten beszélsz akkor ez egy nagyon jó, tul.kép a legjobb alap ahhoz h a fent felsorolt nyelvek bármelyikét elkezd második nyelvként tanulni. Én két dolgot javasolok átgondolni: 1, jelentőségét tekintve melyik nyelv lehet fontosabb és hasznosabb a te életedben, 2, melyik nyelvhez és a hozzá kapcsolódó néphez és kultúrához vonzódsz jobban.

1-hez: A francia és spanyol az angol fő világnyelv mellett a "kisebb jelentőségű" világnyelvek, tehát ha világgazdasági szempontból nézed v ha kimész Európából akkor a német nem olyan fontos, a németet csak a német nyelvű országokban beszélik, viszont mivel ezek közel vannak Magyarországhoz így ez nekünk felértékeli a német nyelv tudását. Az olasz, norvég és svéd nyelveket még kevesebben tanulják és beszélik világ és Európa szinten. Én az előbb említett 3 nyelv (spanyol,francia,német) választanék. Ha multinál akarsz itthon dolgozni nyelvtudással akkor meg kb mindegy, nagyon hasonló fizetést és karriert tud csinálni bármelyiket is beszéled az angol mellett.

2,-hez: tényleg gondold át h hova mennél ki szívesen dolgozni v nyaralni/turistaként és melyik nép áll közelebb hozzád. Itt nem akarok se rossz se jó dolgokat írni egyik nemzetről se, ezt neked kell érezni.

2016. okt. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen olyan nyelvet kezdj el, amit szívesen tanulsz! Ha ennyire nem jön be a német és a német nyelvű népek sem, akkor szinte semmi motivációd nem lesz és szenvedés lesz az egész.
2017. nov. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"a mérnöki munkához a legjobb nyelv mert nagyon precíz"


Gondolj például a Škodára.

2017. nov. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!