Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül helyesek ezek a...

Németül helyesek ezek a kifejezések? Tudom hogy hosszú és bocsánat.

Figyelt kérdés

Felix empfiehlt Anja einen Sprachkurs zu machen. Dort kann man sein Sprachkenntnisse verbessern und ausländerische Leute kennenlernen.

Er rät Anja, am Ende bekommt man ein Zertifikat.


Kara schlägt vor Anja, dass sie Filme im Original sieht und Internetradio hört. Sie empfiehlt, dass Anja die schwierige Sätze abschreibt und die Satze mehrmals artikuliert.


Steffi schlägt vor Anja mit Mitschüler zu sein. Dort kann man sein Fragen beantworten, Fehler korrigieren und Wörter nachschlagen.



2016. okt. 18. 06:33
 1/5 anonim ***** válasza:

seine Sprachkenntnisse

Ausländerische Leute-> Ausländer

az er rät....mondat egy kötőszóval, de inkább egy passivval sokkal szebb lenne, úgy németesebb

A vor azt jelenti, hogy előtt. Szerintem ide a für-t szeretted volna, mint számára/neki

und után egyenes szórend!

Mit DEM mitschüler, vagy ha többes szám akkor mit DEN MitschülerN.

Seine Frage. Ez a mondatrész szerintem nem annyire értelmes, ott meg tudja válaszolni a kérdéseit?

2016. okt. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Rick Mave ***** válasza:

Henrietta, félreérted a "vor" szerepét, mert ez itt igekötő:


vorschlagen = javasolni


Tehát ezzel nincs gond, csak a szórend rossz. Helyesen: "Kara schlägt Anja vor, dass....."


Amúgy itt a legtöbb mondat ún. függő beszéd és ezeket ideálisan a "sollen" módbeli segédigével kéne mondani, ill. írni, pl.:


>> "Kara schlägt Anja vor, dass sie Filme im Original sehen und Internetradio (auf Deutsch) hören soll."


Van persze bőven más hiba is, pl. a 3-ik mondat két mellékmondata nem kapcsolódik logikusan egymáshoz "(Ő) tanácsolja Anjának, a végén az ember bizonyítványt kap." ?? Ez így képzavar.


Vagy: "Dort kann man seine Fragen beantworten, usw." - wo "dort"? Előtte az osztálytársakra (Mitschüler) volt utalás de nem egy helyszínre.


De most nem írom át az egészet, szerintem a kérdező gyakorlásképpen eljátszhat még vele egy kicsit.

2016. okt. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom a valaszokat!
2016. okt. 19. 11:11
 4/5 anonim ***** válasza:

A második mondat

Kara schlägt Anja vor, sich Filme im Original anzusehen

und Internetradio zu hören. Sie empfiehlt Anja die schwierigen Sätze abzuschreiben und diese Sätze mehrmals

zu artikulieren-

2016. okt. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

javasolni (vorschlagen)

Elváló igekötős ige -

Jemandem etw. vorschlagen

2016. okt. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!